23.11.2016r. - dzień językowy

Dzień językowy to święto, w którym uczestniczy cała społeczność szkolna, łączy elementy nauki i zabawy oraz stanowi niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.

Klasy 0-III obchodziły „Dzień kaszubski” i zaprezentowały zabawy muzyczno- ruchowe, którymi na co dzień bawimy się i przy okazji uczymy na lekcjach z języka kaszubskiego. Dzieci podczas zajęć klasowych miały okazję, zapoznać się bliżej ze znanymi legendami kaszubskimi, wykazać się ich znajomością i talentem plastycznym. Mogliśmy również podziwiać piękne stroje kaszubskie oraz postacie z legend, a wszystko to działo się przy łopoczących flagach z godłem kaszubskim.

W klasach IV- VI odbył się „Dzień języka angielskiego”. Każda klasa zaprezentowała znaną postać z kraju anglojęzycznego. Mogliśmy podziwiać wcześniej przygotowane krótkie scenki z życia bohatera. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z prezentacji, odpowiadając na pytania w formie quizu. W klasach gimnazjalnych również nie obyło się bez rywalizacji i przede wszystkim dobrej zabawy. Klasy zaprezentowały nagrane wcześniej filmiki, które pokazywały postacie niemieckojęzyczne. Ponadto uczniowie mieli do wykonania szereg zadań m.in. plastycznych, językowych. Trzeba przyznać, że dzień ten upłynął nam w ciepłej, radosnej atmosferze. Bawili się zarówno uczniowie jak i nauczyciele.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobrą zabawę.

Filmiki nagrane przez klasy gimnazjalne do obejrzenia:

film 1,  film 2film 3,  film 4, film 5

Beata Frąckowiak