02.02.2017r. - Gdańskie Dni nauki

Zajęcia, które odbyły się w ramach Gdańskich Dni Nauki.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: klasa IIBg oraz klasa IIIAg

Warsztaty naukowe odbyły się 2 lutego 2017r., w auli szkoły ZSO nr 2 w Gdańsku. Zaproszono doktorantów i studentów V roku kierunku Fizyka z Wydziału Matematyki, Fizyki  i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego – panią mgr  Ewelinę Łęgowska oraz panią mgr Małgorzatę Grzywińską, jak i rónież studentów panią Urszulę Łozowską i pana Bartosza Halmana. Zaproszeni goście w sposób interaktywny i praktyczny przybliżyli naszym uczniom dwa tematy z zakresu fizyki i astronomii:

1.      „Podróż po wiedzę – marzę, planuję, osiągam” z zakresu Optyki oraz

2.      „ Inaczej niż w szkole” warsztaty wiedzy o Dźwięku.

Uczniowie tak jak i prowadzący byli zadowoleni z realizacji tego typu warsztów, uczniowie sami nie mieliby okazji uczestniczyć w tego typu warsztatach i stwierdzili po raz kolejny, że nauki ścisłe, a tym samym fizyka to nauka przyrodnicza, która nas otacza i towarzyszy nam cały czas w codziennym życiu – tylko musimy ją dobrze zdefiniować i co najważniejsze – dostrzec!

Katarzyna Łyczywek i Małgorzata Gogolewska