Apel przedwyborczy

Prawybory do Młodzieżowej Rady Gminy

W środę, 11 października w Szkole Podstawowej w Chwaszczynie odbyły się prawybory do Młodzieżowej Rady Gminy w Żukowie. To część projektu realizowanego od lat w naszej szkole. Jego celem jest wychowanie dla demokracji. Atmosfera przed wyborami do MRG stała się okazją do przeprowadzenia tych prawyborów w naszej szkole . Szkolne, młodzieżowe prawybory zorganizowane były na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne. Spośród uczniów została wybrana komisja wyborcza. Wyborcy okazywali komisji legitymacje szkolne .Dostali karty do głosowania. Tak jak podczas wyborów, przygotowane było w szkole miejsce, gdzie w warunkach tajności młodzi ludzie mogli zagłosować.

Wybierano spośród 5 kandydatów – uczniowie:

Aleksandra Pundzis

Marta Blok

Oliwia Flisikowska

Dawid Czemko

Wiktoria Kąkol

W wyborach wzięli udział wszyscy uczniowie mający czynne prawo wyborcze , którzy w tym dniu byli obecni w szkole.

Nad przebiegiem prawyborów czuwała Komisja Wyborcza w składzie:

Roksana Szmidtke

Nikola Kielińska

Zuzanna Domaszk

Zwycięzcą prawyborów do Młodzieżowej Rady Gminy została Marta Blok.