Bałtycki Festiwal Nauki – Politechnika Gdańska

Tegoroczny Festiwalu obfitował w liczne atrakcje.  Organizatorzy przygotowali  niemal 200 różnych propozycji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Były  wśród nich warsztaty i pokazy laboratoryjne, prezentacje multimedialne, wycieczki, pikniki naukowe, wykłady, a nawet dyskusje. Wszystkie
w przystępnej dla odbiorców formie. Do wyboru były zajęcia z 24 dyscyplin naukowych – od architektury, poprzez nauki przyrodnicze i matematyczne aż po biocybernetykę!

Każdy kto odwiedził Politechnikę Gdańską podczas festiwalu mógł liczyć na niepowtarzalne wrażenia, nie tylko te naukowe! Pierwszego dnia uczniowie wzięli udział m.in. w pokazie „Woda i przygoda” zorganizowanym przez studentów Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska. Drugiego dnia największą atrakcją było zwiedzanie PG na hulajnogach w ramach zajęć „Hulaj przez kampus”. Studenci Wydziału Architektury obwieźli nas na hulajnogach po całym kampusie, opowiadając jednocześnie o historii i architekturze zabytkowych budynków Politechniki.