02.12.2016r. - fundacja DOGTOR

Dzieci mogły dotknąć i pogłaskać pieska, który na co dzień pracuje dla Fundacji DOGTOR i jest psem terapeutą. W naszych oddziałach przedszkolnych w procesie edukacyjnym staramy się dostarczać dzieciom jak najwięcej ciekawych sytuacji i zapewniać moc atrakcji. Chciałyśmy pokazać, że wokół nas są ludzie i zwierzęta niosące pomoc innym. Spotkanie miało charakter nie tylko zabawy, były to również zajęcia profilaktyczno-edukacyjne. Dzieci nauczyły się między innymi jak zachowywać się w stosunku do nieznanego psa. W jaki sposób pokazać mu, że nie ma się złych zamiarów. W jaki sposób głaskać obcego psa jeśli właściciel nam pozwoli. Pani Natasza przeprowadziła również ćwiczenia mające na celu nauczyć dzieci, jak należy zachować się w obecności psa agresywnego. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się też jak należy pielęgnować psa na co dzień. Tego typu spotkania pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. Dzieci z grupy 0c w podziękowaniu odśpiewały naszym gościom piosenkę „Kundel bury”.

Anetta Praska-Wenderlich