zadanie 3 - Debata o tolerancji

Realizacja dodatkowego zadania konkursowego- Debata o tolerancji.

Dnia 14 XI 2016r. w ramach Dnia Tolerancji w naszej szkole odbyła się debata Samorządów Uczniowskich na temat tolerancji. Celem debaty było rozwijanie postawy tolerancji oraz przeciwstawiania się brakowi tolerancji. W naszej debacie oprócz przedstawicieli Samorządów Uczniowskich wzięli również udział – Dyrekcja szkoły, koordynatorzy konkursu Szkoła Dobrego Wychowania p. Mariola Górska, ks. Łukasz Szczepański oraz zaproszeni goście p. Anna Dobkowska z Centrum Integracji w Gdyni, p. Magdalena Biegańska – przedstawicielka osób z niepełnosprawnością, pan Claudemir da Cruz- pochodzący z Brazylii oraz p. Dorota Bławat- rodzic z naszej szkoły, współpracujący z Centrum Integracji.

Podczas debaty staraliśmy się odpowiedzieć na pytania:

Co to jest tolerancja?

Jaka jest różnica między tolerancją a tolerowaniem?

Czym jest brak tolerancji?

Jak należy przeciwstawiać się brakowi tolerancji?

Podsumowując debatę uczestnicy zapisali na samoprzylepnych kartkach odpowiedź na pytanie- Czym jest dla mnie tolerancja?. Swoje odpowiedzi umieścili na hasłach:

RÓŻNI, ALE RÓWNI INNY NIE ZNACZY GORSZY JAK PIĘKNIE SIĘ RÓŻNIĆ

Na zakończenie debaty wysłuchaliśmy utworu Stanisława Sojki „Tolerancja”.

Wszystkim uczestnikom debaty serdecznie dziękujemy.Zaproszeni goście

Uczestnicy debaty