Dzień bez plecaka

Zabawa przywędrowała do nas z Ameryki. Zazwyczaj obchodzi się ją wiosną. I choć za oknami możemy zaobserwować padający śnieg, to kalendarzowa wiosna pozwala uczniom na odrobinę szaleństwa. W naszej szkole był to piątek 31 marca:)
Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Książki i przybory szkolne przynieśli m. in.: w walizce, skrzynce na narzędzia, taczce, chlebaku, sklepowym wózku bądź dla dzieci czy lalek, kaloszu, reklamówce foliowej, poszewkach na pościel, lodówce turystycznej...
Dobra zabawa, integrowanie szkolnej społeczności oraz rozluźnienie szkolnej atmosfery królowało tego dnia w naszej szkole.
Zapraszamy do galerii.

Opiekunki MSU i SU

Powitanie wiosny

Pierwszy dzień wiosny jest wesołym dniem, wyczekiwanym przez wszystkich. Z tej okazji w naszej szkole, 21 marca odbył się Dzień Szalonych Fryzur!
Nasza wspaniałą komisja nagrodziła słodkościami wielu uczniów, ponieważ wybór był baardzoo trudny. Postanowiliśmy jednak przyznać nagrodę specjalną, dla uczennicy klasy 0c – Leny Wójtowicz, na której gółwie uwiły gniazdka kolorowe ptaszki:)
Fantazja i nieskrępowana wyobraźnia zaowocowały zabawnymi i kunsztownymi fryzurami, które można podziwiać w poniższej galerii!
Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie - przede wszystkim za pracochłonne zaplatanie loków i warkoczyków, za precyzyjne farbowanie chłopięcych włosów i za wyrozumiałość.

Opiekunki MSU i SU

Mój zeszyt - moja wizytówka

W dniu 13 marca 2023 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dla klas 1-3 na najładniejszy zeszyt, pt .: Mój zeszyt – moja wizytówka.
Najładniejszy zeszyt to taki, który jest prowadzony systematycznie i starannie. Pismo jest czytelne i przejrzyste. Mało w nim skreśleń, poprawek, śladów korektora. Zeszyt powinien być czysty, bez zagięć, oprawiony i podpisany - imię, nazwisko, przedmiot i klasa. Zeszyt jest nie tylko zapisem tego, co dzieje się na lekcjach, to także zbiór informacji, z których można wielokrotnie korzystać.
Zeszyt ucznia świadczy o nim samym!

Właściciele najpiękniejszych zeszytów to:
Diana Laskowska - klasa 1a
Wiktoria Laskowska - klasa 1a
Martyna Liszewska – klasa 1b
Ada Raczkowska - klasa 1c
Martyna Praska - Wenderlich - klasa 2a
Kacper Browarczyk - klasa 2a
Polina Semenenko - klasa 2b
Maja Walczak - klasa 3a
Piotr Grubba - klasa 3b
Blanka Zdanowska – klasa 3c

Zależy nam na tym, aby zeszyty uczniów naszej szkoły były prowadzone systematycznie i starannie, dlatego zapraszamy do udziału w drugiej edycji, której rozstrzygnięcie będzie w czerwcu.

Gratulujemy i  zapraszamy do galerii.  

Opiekun MSU, Małgorzata Drawc

Biegane Dyktando

Dnia 13 marca 2023 r. MSU zorganizował Biegane Dyktando dla klas 2 i 3. Uczniowie dobrali się w pary, a następnie podzieleni zostali na „biegaczy” i „pisarzy”. Ich zadanie polegało na napisaniu w określonym czasie jak najdłuższego tekstu z jak najmniejszą liczbą błędów. Dodatkowym utrudnieniem był dystans, który należało pokonać, tak aby po drodze nie zapomnieć treści. Nad przebiegiem zabawy czuwały starsze koleżanki, które również sprawdzały jak młodsi opanowali zasady ortografii.
Taka metoda pracy rozwija umiejętność czytania ze zrozumieniem, prawidłową wymowę, spostrzegawczość i czujność ortograficzną. Przy okazji doskonali współpracę w grupie, ale przede wszystkim dostarcza mnóstwa pozytywnej energii i radości.
Wszystkim uczniom należą się brawa!
Wyróżnienie otrzymali:
Sara Mach i Martyna Praska - Wenderlich - klasa 2a
Nikola Galuhn i Marcelina Niewęgłowska - klasa 2b
Maja Walczak i Agata Smolarek - klasa 3a
Izabela Och i Amelia Pindel - klasa 3b
Franciszek Zawadzki i Bartosz Kowalski - klasa 3c

Opiekun MSU, Małgorzata Drawc

Życzenia Świąteczne od MSU

Z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas 1-3 życzą Wszystkim, aby świąteczny czas przepełniony był radością, ciepłem i rodzinną atmosferą. Niech przyniesie odpoczynek i chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków oraz energię i pomyślność na cały następny rok.
MSU- M. Drawc

Podsumowanie pracy MSU w listopadzie

Kolejny pracowity miesiąc za nami!

W listopadzie obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci przebrały się za ulubionych bohaterów z bajek, na przerwach wzięły udział w quizie z nagrodami. Dnia  21.11. wręczono Ordery Życzliwości dla wyróżnionych przez uczniów kandydatów z  klas 1-3. Ordery otrzymali:

  1. 1a - Wiktoria Laskowska
  2. 1b – Hanna Liszewska
  3. 1c – Julia Rogalewska
  4. 2a – Sara Mach
  5. 2b – Hanna Dunst
  6. 2c- Ivan Ulychnyj
  7. 3a- Marta Wiśniewska
  8. 3b-Olivier Stoltmann
  9. 3c – Magdalena Gołąbek

25 listopada był Dzień Pluszowego Misia – w piątek dzieci zabrały swoje pluszaki do szkoły. Dnia 30 listopada odbyły się w klasach zabawy i wróżby andrzejkowe.

W listopadzie przedstawiciele MSU  przygotowali plakaty do zbiórki dla Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Gdyni- Ciapkowo oraz zawieźli dary do schroniska.

24.11.2022 obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji klasy 3 wzięły udział w quizie wiedzy na temat życia patrona. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3b. Uczniowie klas 1-2 wzięli udział w konkursie plastycznym

1 miejsce: Zuzanna Liszewska - kl. 1b
2 miejsce: Aleksandra Och - kl. 1b
3 miejsce: Zuzanna Bełdowicz - kl. 1b

Wyróżnienia:
Antonina Berent – kl. 1c
Julia Gruszka – kl. 2b
Hanna Liszewska – kl.1b
Paulina Przybysz – kl. 1b
Igor Modrzewski – kl. 1a

Lidia Zakrzewska z kl. 3c wzięła udział w konkursie recytatorskim dla klas 4-8 i zdobyła 3 miejsce.  Z okazji obchodów Narodowego Dnia Niepodległości klasa 3c zaśpiewała pieśni patriotyczne na apelu klas 4-8 oraz w Strefie Kultury. Klasy 1-3 wzięły udział w akcji „Szkoła do hymnu”.

O godzinie 11 11 odśpiewano wspólnie hymn narodowy.  Wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obejrzeli interaktywny koncert.

Przyłączyliśmy się także do obchodów Światowego Dnia Filozofii. Uczniowie mogli wziąć udział w przygotowanych  przez nauczycieli i starszych kolegów zadaniach i przebrać się za wybranego filozofa.

W listopadzie rozpoczęliśmy akcję Góra Grosza, którą kontynuujemy do 28 lutego.

Zapraszam do galerii.

Opiekun MSU - M. Drawc

Dzień Patrona Szkoły w klasach 1-3

Dnia 24 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przyszli do szkoły w strojach galowych. Klasy 3 wzięły udział w quizie wiedzy o Adamie Mickiewiczu. Uczniowie przygotowywali się przez miesiąc na temat ciekawostek z życia naszego patrona. Walka była zacięta i wyrównana, jednak najszybsi okazali się uczniowie klasy 3b, którzy wygrali wspaniałą nagrodę!
Klasy 1 i 2 wzięły udział w konkursie plastycznym: Portret Adama Mickiewicza. Wpłynęło wiele ciekawych i bardzo starannie wykonanych prac. Pani dr Małgorzata Gorgolewska, która oceniała prace, miała niemały dylemat, która praca zasługuje na 1 miejsce. Nagrodzone zostały wszystkie dzieci biorące udział, a dyplomy i nagrody otrzymali:

1 miejsce: Zuzanna Liszewska - kl. 1b
2 miejsce: Aleksandra Och - kl. 1b
3 miejsce: Zuzanna Bełdowicz - kl. 1b

Przyznano także aż 5 wyróżnień:
Antonina Berent – kl. 1c
Julia Gruszka – kl. 2b
Hanna Liszewska – kl.1b
Paulina Przybysz – kl. 1b
Igor Modrzewski – kl. 1a

Gratulujemy uczniom i zapraszamy do galerii!

Opiekun MSU – Małgorzata Drawc