Udział klasy 1a w programie "Uczymy dzieci programować"

Celem programu jest zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć z nauki programowania poprzez doświadczenie i zabawę, a te z kolei będą łączyć jego elementy z zajęciami z różnych aktywności.

Słowo „programowanie” wciąż dla wielu kojarzy się z komputerem, tabletem, a wcale nie musi tak być. Zajęcia z nauki programowania będą realizowane w oparciu o materiały dydaktyczne opracowane przez organizatorów.

Program, poprzez realizację zajęć, stawia na rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia, oswajanie z nowoczesnymi technologiami, kształtowanie postaw prospołecznych, a także nabywanie umiejętności pracy w zespole i parach.

Za nami już pierwsze wykonane zadania, między innymi: „Zimowa czapka”, „Kot” (uczciliśmy tym Dzień Kota), czy „Pozbieraj serca”. Podczas ostatniego zadania uczniowie dowiedzieli się, co to znaczy stworzyć kod, który wskaże drogę od jednego miejsca do drugiego oraz co to znaczy uwzględnić pewne warunki.

Pracujemy wykorzystując matę, kolorowe kubeczki, tablicę multimedialną czy karty pracy.

Bardzo marzymy o ozobotach http://ozobot.pl/ - małych, sprytnych robotach edukacyjnych. Dzięki nim moglibyśmy wzbogacić nasze zajęcia, a tym samym więcej się dowiedzieć o programowaniu.

Małgorzata Kisiel