Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Dzień Kapci i Piżamy

W piątek 13.01 obchodziliśmy w szkole Dzień Kapci i Piżamy. Wielu uczniów i nauczycieli wzięło udział w zabawie zaproponowanej przez szkolne samorządy. Szkolne korytarze zapełniły się różnokolorowymi piżamami, pluszowymi kapciami, nie zabrakło również poduszek. Teraz czas na zasłużony odpoczynek i ferie zimowe!
 
Joanna Anuszewska, Małgorzata Drawc

Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

Podsumowanie akcji TALENCIAKI

Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej nasza szkoła zebrała 10382 talenciaki. W porozumieniu z przewodniczącymi zespołów przedmiotowych (wychowanie przedszkolne, edukacja wczesnoszkolna, matematyczno-przyrodniczy, wychowanie fizyczne, edukacja włączająca - rewalidacja) szkoła zamówiła następujące pomoce:
 
1. Zestaw do nauki geometrii x3
2. Zestaw tangramów x2
3. Zestaw znaczników podłogowych x2
4. Pudełko z instrumentami
5. Zestaw diatoniczny x2
6. Zestaw brył x2
7. Zestaw do badmintona
8. Tablet Acer
9. Anatomiczny model serca
 
Gorąco dziękujemy za współpracę! Joanna Anuszewska (koordynator akcji)

Szkolne Mikołajki

6 grudnia obchodziliśmy w szkole Mikołajki. MSU i SU zachęcał uczniów do ubrania się na czerwono z mikołajkowym akcentem. Uczniów odwiedził również Święty Mikołaj rozdając wszystkim grzecznym dzieciom słodki upominek. Klasy, które z zaangażowaniem podeszły do przystrojenia sali i założenia mikołajkowych ubrań, otrzymały od przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego prezent w formie bonu dla całej klasy na różne szkolne przywileje.
 
Zdecydowanie najlepiej przygotowaną na odwiedziny Świętego Mikołaja była klasa 2a, która przepięknie ubrała się na czerwono robiąc niesamowite wrażenie na Mikołaju!
 
Klasy 1-3 spędziły ten dzień bardzo kreatywnie - odbyły się m.in. warsztaty kulinarne "Sernik na zimno" z degustacją,  kalambury, zadania zgadywanki, zadania piłkarskie, nie zabrakło wręczania upominków i przystrajania sal oraz ubierania choinek.  Klasy 3 wybrały się na wycieczkę do kina. 
 
To był bardzo radosny dzień.
 
Małgorzata Drawc, Joanna Anuszewska (MSU, SU)

Zbiórka dla Schroniska Bezdomnych Zwierząt Ciapkowo w Gdyni

„...i dopóki sen wieczny nie zamknie nam powiek,

będziemy przyjaciółmi Ty- pies i ja człowiek...”

W listopadzie MSU i SU połączyły siły, aby przeprowadzić zbiórkę dla Ciapkowa. Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz hojności darczyńców szkolnej społeczności, uzbierano mnóstwo rzeczy dla zwierzaków m. in: suchą i mokrą  karmę dla psów i kotów, kocyki, poszewki, ręczniki, obroże, smycze, zabawki dla zwierząt. Bardzo dziękujemy Wszystkim za przyłączenie się do akcji i Wasze wielkie serca! Szczególne podziękowania kierujemy do pani Katarzyny Kwinta za zaangażowanie i pomoc w transporcie.

Opiekunowie – M. Drawc i J. Anuszewska

 

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował Pocztę Życzliwości, za pomocą której można było przekazać wiadomość z pozdrowieniami, podziękowaniami, przeprosinami lub po prostu życzliwym słowem.
Julia - przewodnicząca SU - obdarowywała uczniów komplementami i "dobrym słowem" ze Słoika Życzliwości.
Akcja przyjęła się dużym zainteresowaniem - to był naprawdę wyjątkowy dzień!
Joanna Anuszewska (opiekun SU)