I TURNIEJ INDIACA & SIATKÓWKA

Nowatorska aktywność sportowa towarzyszyła dzieciom i młodzieży w poniedziałek 13 września 2021r. Około 90 uczestników rywalizowało w międzyszkolnym I TURNIEJU INDIACA & SIATKÓWKA pn. "Witaj Szkoło", który odbył się z okazji Narodowego Dnia Sportu w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie. Na boisku stanęło 30 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych. Nowa dyscyplina zgromadziła uczniów 5 szkół z Gminy Żukowo oraz reprezentację Szkoły Podstawowej nr 58 z Gdańska. Uczestnikami sportowych zmagań były następujące szkoły:

👉Szkoła Podstawowa z Borkowa,

👉Szkoła Podstawowa z Miszewa,

👉Szkoła Podstawowa z Przyjaźni,

👉Szkoła Podstawowa nr 1 z Żukowa,

👉Szkoła Podstawowa nr 58 z Gdańska,

👉Szkoła Podstawowa z Chwaszczyna.

Zaplanowaliśmy rozwijanie u dzieci umiejętności poznawczych z siatkówki🏐 i gry zespołowej Indiaca– dyscypliny znanej w Europie i na świecie. www.indiaca-iia.com Ta nowatorska forma ma wpływ na szereg kompetencji kluczowych dziecka: rozwoju, wiedzy, postaw, samorealizacji i integracji.Wszyscy obecni na Turnieju zostali zapoznani z zasadami gry i regulaminem zawodów. Dla uczestników odbył się pokaz gry indiaca i siatkówki. Uczniowie poszerzali wiedzę o grze Indiaca pochodzącej z Brazylii. Uroczystego otwarcia I Turnieju dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie pan Witold Szmidtke oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie pan Robert Zochniak. Drużyny z entuzjazmem rozpoczęły rywalizację w swoich grupach eliminacyjnych. Dwu lub trzy-setowe mecze wyłoniły finalistów turnieju. Najważniejsza była sportowa zabawa i miła atmosfera a celem nowe relacje rówieśnicze i więzi emocjonalne. Wiele radości, uśmiechów i energii wyzwoliły obie dyscypliny sportu. Pozytywne emocje udzielały się wszystkim zawodnikom imprezy. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i niespodzianki. Nagrody  ufundował  Z.P. Alexander Dorota i Piotr Pundzis z Chwaszczyna oraz Gmina Żukowo. Cukiernia Murzynek Krzysztofa Wanke z Chwaszczyna zadbała o poczęstunek dla gości, a przedstawiciele Rady Rodziców SP w Chwaszczynie wsparli realizację imprezy. Za wszelkie formy pomocy w organizacji i przygotowaniu imprezy - bardzo dziękujemy.💗

Gratulujemy wszystkim zespołom. 👏 Dziękujemy za udział, wspaniałą atmosferę, wielkie emocje i wspólnie spędzone chwile.🤗

📣Już 4 października 2021r. kolejny II TURNIEJ  INDIACA & SIATKÓWKA pod hasłem "Żyję zdrowo na sportowo”, realizowany w ramach Projektu „O siebie dbamy z pandemią wygrywamy” współfinansowanego w ramach AKUMULATOR SPOŁECZNY – „Wsparcie Finansowe i Merytoryczne Organizacji Pozarządowych w Gminie Żukowo” ze środków Gminy Żukowo oraz Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

👉Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież ze wszystkich szkół Gminy Żukowo i chętnych gości. Decyduje kolejność zgłoszeń.👈

Iwona Wygnał

Relacja z zawodów SUP Jack Delgas i Stanisława Delgas

Dnia 12 września uczniowie naszej szkoły wystartowali w zawodach Pucharu Polski na desce SUP zdobywając medale. SUP to skrót od „stand up paddle” i jest deską, na której wiosłuje się stojąc. Stasia Delgas z klasy 6b i Jack Delgas z klasy 5b rywalizowali w konkurencji dzieci - rocznika 2007 i młodszych.
Zawody rozpoczęły się od krótkich wyścigów - sprintów, gdzie w każdym biegu rywalizowały ze sobą dwie osoby. Trasa o kształcie ósemki wiodła wokół dwóch bojek, z dwoma nawrotami oraz metą i startem pośrodku. Stasia wygrała 3 spośród 4 wyścigów i ostatecznie zdobyła srebrny medal w sprincie.
Jack wygrał pierwszy bieg, ale kolejny przegrał minimalnie, więc odpadł na etapie eliminacji, ale po zakończeniu sprintów zdecydował się na start jeszcze w długim wyścigu na dystansie 1 km. 
Start był z plaży i trasa wiodła wokół trzech bojek, przez zafalowane jezioro, przy porywistym wietrze. To był trudny i wymagający wyścig, który Jack ukończył na 3 miejscu wyprzedzając kilkunastu zawodników i zawodniczek. 
SUP to nowa dyscyplina w Polsce, rozwijająca się pod patronatem powstałego niespełna rok temu Związku Sportowego SUP. W różnych regionach Polski powstają coraz liczniejsze kluby trenujące młodych zawodników i zrzeszające się najczęściej przy klubach kajakarskich. SUP jako forma rekreacji od kilku lat jest coraz bardziej popularny, a możliwe że wzrośnie jego popularność również w wymiarze sportowym, jak jest w Europie i na Świecie.
 
Monika Bronicka

Sukces naszych siatkarek w ogólnopolskim turnieju

W dniach 19-20.10 .2019 zawodniczki naszego klubu brały udział w XI -Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Połczyna-Zdroju. Na jednym z najliczniej obsadzonych turniejów w Polsce zaprezentowało się 320 zawodniczek z 20 zespołów. Przez 2 dni rozegrano 840 meczów w 3 grupach wiekowych na 11 boiskach w 3 salach sportowych. Nasze najmłodsze dziewczyny w kategorii jedynek i trójek zameldowały się w połowie stawki. Jest to dla nich ogromny sukces. Dla większości z nich był to pierwszy turniej w życiu . ( 64 - single i 32 zespoły ,, trójek" )
Wielkie słowa uznania dla naszych najstarszych zawodniczek ,,czwórki’”, które zajęły pierwsze miejsce, nie doznając smaku porażki we wszystkich 14 meczach .
Ewa Kasprów i Bartosz Głuszak

Turniej badmintona

W dniu 17.10 szkoła nasza była gospodarzem igrzysk  dzieci oraz młodzieży  szkolnej w badmintonie. We wszystkich kategoriach wiekowych zdobyliśmy drugie miejsca. Ogromne brawa za wielki wysiłek i postawę fair -play
Wyniki:
Igrzyska dzieci ( dziewcząt):
1 miejsce sp Banino
2 miejsce sp Chwaszczyno

Igrzyska dzieci (chłopcy)
1 miejsce sp Banino
2 miejsce sp Chwaszczyno

Igrzyska młodzieży szkolnej ( dziewcząt)
1 miejsce sp Banino
2 miejsce sp Chwaszczyno
3 miejsce sp Żukowo

Igrzyska młodzieży szkolnej ( chłopcy)
1 miejsce sp Banino 
2 miejsce sp Chwaszczyno
3 miejsce sp Żukowo

Sukces siatkarzy z chwaszczyńskiej szkoły

W dniu 4 czerwca w Gdyni siatkarze ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie wywalczyli 3 miejsce w Finale Wojewódzkim XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Plażowej Chłopców! Jest to kolejny świetny wynik podopiecznych Roberta Zochniak po srebrnym medalu w finale halowym mistrzostw województwa, które odbyły się w maju.  Zawody wygrali siatkarze ze Starogardu Gdańskiego. Nasz zespół wystąpił w składzie: Dominik Jażdżewski, Norbert Dunst i Sebastian Pospieszny.  Wszyscy chłopcy są uczniami III klasy gimnazjalnej o profilu siatkarskim. Wielkie Brawa!!!