Turniej badmintona

Dnia 15 listopada w naszej szkole odbył się Turniej Badmintona. W wydarzeniu udział wzięły klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII i III gimnazjum. Zawody trwały 5 godzin. Rywalizowało ze sobą 35 par z klas starszych oraz 30 par z klas młodszych. Nagrody ufundował samorząd szkolny. Celem imprezy była dobra zabawa, promowanie zdrowego stylu życia oraz uczczenie Święta Niepodległości. 

Czytaj więcej...

„Wybitni sportowcy autorytetami młodzieży” Spotkanie z Wicemistrzem Igrzysk Europejskich 2015 w Piłce Siatkowej panią Agatą Witkowską Durajczyk

Dnia 05 listopada 2018r. w poniedziałek w Szkole Podstawowej w Chwaszczynie odbyło się spotkanie z Reprezentantką Polski i Europy w Piłce Siatkowej, srebrną medalistą Igrzysk Europejskich 2015 w Baku – panią Agatą Witkowską Durajczyk.
W przygotowanie spotkania pod hasłem: „Wybitni sportowcy autorytetami młodzieży” zaangażowali się uczniowie klasy 8B, którzy zadbali o szczegóły spotkania.

W sali gimnastycznej o godz. 10.00 zebrali się uczniowie klas 4-6 SP i 3 Gimnazjum, nauczyciele i goście. Wybitną siatkarkę przywitały fanfary i oklaski całej społeczności szkolnej. Oliwia Flisikowska i Dawid Czemko z kl.8B konferansjerzy spotkania, powitali zebranych i przedstawili ciekawą biografię gościa. Zdjęcia szczególnych osiągnięć siatkarki oraz karierę sportową można było wysłuchać i obejrzeć na wyświetlonej prezentacji multimedialnej. Uczniowie mieli okazję posłuchać się jak wiele wysiłku, samozaparcia i systematycznej pracy należy podjąć by osiągać sukcesy sportowe. Wszyscy zebrani z zaciekawieniem obejrzeli wywiad Siatkarskiej Ligii oraz emocjonujący fragment meczu ze słynną Libero Reprezentacji Polski w piłce siatkowej.

Czytaj więcej...

Spotkanie z wybitną siatkarką Agatą Witkowską Durajczyk

ZAPRASZAMY

uczniów, rodziców i szanownych gości

05 listopada 2018 r. w poniedziałek

o godz.10.00.

 na spotkanie z Reprezentantką Polski w piłce siatkowej:

AGATĄ WITKOWSKĄ DURAJCZYK
WICEMISTRZYNIĄ IGRZYSK EUROPEJSKICH 2015 
W PIŁCE SIATKOWEJ 

pod hasłem:
„Wybitni sportowcy autorytetami młodzieży” 

Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej SP w Chwaszczynie

Osiągnięcia Oli Górskiej z VI B - Stypendium Burmistrza

Ola Górska z kl.6 B została laureatką Stypendium Rady Miejskiej i Burmistrza Gminy Żukowo. 12 października 2018 r. otrzymała list gratulacyjny oraz stypendium sportowe za wysokie osiągnięcia zarówno w nauce jak i sporcie. Ola trenuje Karate i uzyskuje szczególne wyniki na arenie międzynarodowej. Poniżej wybitne osiągnięcia uczennicy w wielu zawodach: 
Czytaj więcej...

Stypendium dla Mileny Nosel

Milena Nosel z klasy 5 a tańczy w kategorii " Inne formy tańca", czyli  taniec z elementami akrobatyki. Są to układy solo i układy zbiorowe.  Od kilku lat bierze udział  w zawodach w kategorii fitness "fit kid" Aleksandry Kobielak. W zeszłym roku zajęła 4 miejsce na Mistrzostwach Świata w Serbii i 6 miejsce na Mistrzostwach Europy w Chorwacji. Trenuje od 3 lat w klubie sportowym Arabeska pod okiem trenerki Katarzyny Rzyman.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj więcej...

Siatkarze z chwaszczyńskiej szkoły z medalem Mistrzostw Województwa!

W dniu 16 maja odbył się Finał XIX Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców. Znaleźli się w nim młodzi siatkarze z chwaszczyńskiej szkoły, którzy  kilka dni wcześniej wygrali turniej półfinałowy rozegrany w Chwaszczynie. W turnieju finałowym, który odbył się w Gdańsku  startowało 6 najlepszych zespołów z naszego województwa: z Gdańska, Gdyni, Koczały, Malborka, Starogardu Gdańskiego i Chwaszczyna. Bardzo dobrze w całym turnieju spisali się podopieczni Katarzyny Przeperskiej i Roberta Zochniaka, którzy ulegli tylko w meczu finałowym faworyzowanym klubowym wicemistrzom Polski kadetów, zawodnikom ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Gdańsku. W końcowej klasyfikacji Siatkarze z Chwaszczyna zajęli 2 miejsce i zostali wicemistrzem województwa pomorskiego! Gratulujemy!

Czytaj więcej...