18.01.2018r. - zdobyliśmy brązowy medal w powiatowych Igrzyskach Dzieci w Dwa Ognie Usportowione drużyny chłopców

BRĄZ DLA NASZEJ SZKOŁY w Powiatowych Igrzyskach Dzieci Szkół Podstawowych. 18 stycznia  2018r. reprezentacja  klas 4 i 5 uczestniczyła w Kartuzach w Powiatowych Igrzyskach Dzieci  w dwa ognie usportowione  chłopców. W zawodach wzięły udział następujące szkoły: SP 5 w Kartuzach, SP Sierakowice, SP Chwaszczyno , SP Egiertowo, SP Borzestowo. Zespoły rozgrywały turniej w systemie   „ każdy  z każdym" , 2 x 6 minut.

Czytaj więcej...

Projekt „Drużyna Energii”

Od listopada 2017 nasza szkoła bierze udział w projekcie „DRUŻYNA ENERGII”. Jest to sportowo-edukacyjny ogólnopolski turniej skierowany do uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej. Pomagają w tym ambasadorzy – Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Marek Citko oraz Krzysztof Ignaczak. Patronatem projektu jest firma Energa i New Balance.

Czytaj więcej...

Osiągnięcia Oli Górskiej

Aleksandra Górska uczennica klasy 5B SP w Chwaszczynie jest wyróżniającą się zawodniczką w Karate. W I półroczu 2017/18 osiągnęła wiele sukcesów, zdobywając szereg medali i wyróżnień.
Gratulujemy i życzymy Ci Olu dalszych sukcesów w 2018r.

Czytaj więcej...

SUKCES NAJMŁODSZYCH SPORTOWCÓW Z CHWASZCZYNA NA TURNIEJU W NIEMCZECH !

W czwartek w nocy nasi najmłodsi siatkarze i siatkarki z UKS WILKI przy Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie wyruszyli do Niemiec na swój pierwszy Międzynarodowy Turniej Minisiatkówki Junior Cup 2017. W piątek rano dotarli do kompleksu sportowo-rekreacyjnego Tropical Island, gdzie przez cały dzień korzystali z dostępnych atrakcji, a następnie wyruszyli do miejscowości Angermunde. W sobotę rano rozpoczął się turniej rozgrywany systemem portugalskim, co było sporym wyzwaniem dla wszystkich zawodników. Kolejną nowością było to, że dziewczęta rywalizowały z chłopcami.

Czytaj więcej...

Dziewczęta wystąpią w Pomorskiej Lidze Młodziczek

 Pierwszy raz w historii naszej szkoły dziewczęta wystąpią w Pomorskiej Lidze Młodziczek i będą reprezentować barwy UKS Wilki Aleksander Chwaszczyno. Trzymajcie kciuki za nasz zespół. 

Czytaj więcej...

19.10.2017 BRĄZOWY MEDAL MŁODZICZEK

W dniu 19.10.2017r. W Żukowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o puchar dyrektora OKiS w, w którym wzięły udział gimnazja  z Sierakowic, Przodkowa, Pomieczyna, dwa zespoły z Żukowa oraz nasze dziewczęta z II i III klasy gimnazjum. Spotkania toczyły się do dwóch wygranych setów. Mecze były bardzo wyrównane i ostatecznie nasz zespół zdobył brązowy medal. Przegrywając jedynie  z I zespołem z Żukowa wynikiem 2:1. Najlepszą zawodniczką naszego zespołu była Weronika Aniołkowska z klasy IIAG.

Czytaj więcej...