Sukces siatkarzy z chwaszczyńskiej szkoły

W dniu 4 czerwca w Gdyni siatkarze ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie wywalczyli 3 miejsce w Finale Wojewódzkim XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Plażowej Chłopców! Jest to kolejny świetny wynik podopiecznych Roberta Zochniak po srebrnym medalu w finale halowym mistrzostw województwa, które odbyły się w maju.  Zawody wygrali siatkarze ze Starogardu Gdańskiego. Nasz zespół wystąpił w składzie: Dominik Jażdżewski, Norbert Dunst i Sebastian Pospieszny.  Wszyscy chłopcy są uczniami III klasy gimnazjalnej o profilu siatkarskim. Wielkie Brawa!!!

Konkurs Drużyna Energii

Po raz kolejny nasza szkoła wygrała koszulki w konkursie Drużyna Energii.
Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie.
Ewa Kasprów

Wspieraj Biało-Zielonych w drodze po Mistrzostwo Polski!

Szanowni Państwo,
Mamy przyjemność zaprosić wszystkie dzieci, uczniów oraz studentów do bezpłatnego udziału w najbliższym meczu Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice, który odbędzie się w piątek 29 marca o godz. 20.30 na Energa Stadion Gdańsk.
Celem złożenia zamówienia należy przesłać wypełniony formularz z załącznika najpóźniej do południa w dniu meczu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Każda zorganizowana grupa ma możliwość wyboru sektora (limit miejsc ograniczony) w jakim chce siedzieć za wyjątkiem trybuny czerwonej.
Nie istnieje ograniczenie liczbowe na grupę. Prosimy o zachowanie proporcji: maksymalnie 2 opiekunów na 10 dzieci. Dodatkowi opiekunowie opłata wg cennika.
Jednocześnie zachęcamy do informowania o możliwości indywidualnego wykorzystania zaproszenia przez użycie kodu ze 100% zniżką dla dzieci, uczniów, studentów w systemie biletowym Lechii Gdańsk.
Pobierz: fomularz

Międzynarodowy Turniej Siatkówki

W dniach 23-24 marca 2019 w SP nr 85 w Gdańsku odbył się X Międzynarodowy Turniej Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców Logitus Cup 2019. W zawodach wzięło udział: 30 zespołów dziewcząt i 26 zespołów chłopców (w tym dwa zespoły z Niemiec, trzy zespoły z Białorusi, osiem zespołów z Rosji i 6 drużyn z Litwy), Ogółem w zawodach wzięło udział 336 uczestników (rocznik 2006 i młodsi). Rozgrywki odbywały się w czterech halach sportowych: w SP nr 85 w Gdańsku Jasieniu, Szkole Podstawowej nr 12, Szkole Podstawowej nr 42 i w SP w Chwaszczynie równocześnie na jedenastu boiskach.

Kolejny historyczny sukces - uczniowie chwaszczyńskiej szkoły z medalami mistrzostw województwa!!!

W marcu odbyły się dwa Finały XLVII Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej, w którym historyczny sukces osiągnęli uczniowie z chwaszczyńskiej szkoły.  Do turnieju finałowego, w którym startowało 6 najlepszych zespołów z naszego województwa, awansowały reprezentacje zarówno chłopców jak i dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie. Aby wystąpić w tych zawodach nasi młodzi sportowcy  musieli wygrać zawody gminne, powiatowe oraz półfinał mistrzostw województwa. Zrobili to w znakomitym stylu, nie tracąc przy tym żadnego seta. W turnieju finałowym, który odbył się w Starogardzie Gdańskim bezkonkurencyjni okazali się nasi chłopcy, którzy wygrali wszystkie mecze i tym samym zdobyli tytuł Mistrzów Województwa Pomorskiego!   W meczu o złoty medal podopieczni Katarzyny Przeperskiej pokonali młodych siatkarzy z Trefla Gdańsk. Trzecie miejsce zdobył Starogard Gdański.

Następnego dnia w Gdańsku odbył się turniej finałowy dziewcząt, w którym siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie po znakomitej walce zdobyły brązowy medal Mistrzostw Województwa! Zawody wygrały zawodniczki z Gdańska, które w walce o złoty medal pokonały Kwidzyn.

Jest to kolejny sukces uczniów z Chwaszczyna. Należy przypomnieć, iż ich starsi koledzy w 2016 roku zdobyli Wicemistrzostwo Województwa w mini piłce siatkowej, a w zeszłym roku zdobyli srebrny medal w Wojewódzkim Finale Gimnazjady.

Wszyscy nasi zawodnicy są uczniami klas sportowych o profilu siatkarskim istniejących od wielu lat w chwaszczyńskiej szkole. Serdecznie gratulujemy!