„Wybitni sportowcy autorytetami młodzieży” Spotkanie z Wicemistrzem Igrzysk Europejskich 2015 w Piłce Siatkowej panią Agatą Witkowską Durajczyk

W dalszej części spotkania uczniowie z zainteresowaniem słuchali wypowiedzi gościa, opowiadającego o najtrudniejszych i najprzyjemniejszych chwilach sportowego życia i podejmowanych działaniach podczas dążenia do zaplanowanego celu. Na zaproszenie inicjatora wydarzenia pani Iwony Wygnał gościł w szkole Zespół Tańca Perełki z Leźna pod opieką wybitnego choreografa i opiekuna zespołu Pani Ireny Stoppa. Perełki przepięknie zaprezentowały się uświetniając artystycznie imprezę.  Najmłodsze tancerki wykonały taniec marynarski oraz z taniec z lalkami wywołując aplauz publiczności. Kolejne chwile z gościem przebiegały bardzo wesoło. Indywidualne pytania zadawane przez uczniów dotyczyły wielu aspektów z życia siatkarki, zarówno tych osobistych jak i zawodowych.

Na zakończenie spotkania pan dyrektor Robert Zochniak podziękował medalistce Igrzysk Europejskich, a uczniowie kl.8B wręczyli bukiet kwiatów. Pani Agata Witkowska Durajczyk pozostawiła naszej Szkole osobistą, zawodniczą koszulkę, która pozostanie w ekspozycjach pamiątkowych szkoły, w kolekcji koszulek już wcześniej zgromadzonych wybitnych sportowców, autorytetów dzieci i młodzieży. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy robili sobie pamiątkowe zdjęcia a najmłodsi zbierali autografy. Pani Agata Witkowska Durajczyk to siatkarski, sportowy autorytet. Jej pasja do siatkówki zapoczątkowana podczas nauki w Gimnazjum, wskazuje uczniom drogę do zrealizowania marzeń i dążenia do sportowych sukcesów.  
Za przybycie do Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie bardzo serdecznie Pani DZIĘKUJEMY. Serdecznie dziękujemy również Pani Irenie Stoppa i tancerkom Zespołu tańca Perełki, uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego sportowego wydarzenia. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć…

Autor: Iwona Wygnał