Międzynarodowy Turniej Siatkówki

W piątek, po zakwaterowaniu, część dzieci z ekip spoza Trójmiasta oraz z zagranicy wybrała się na zorganizowaną wycieczkę, podczas której zwiedzano Stare Miasto z przewodnikami Studenckiego Biura Turystyki Szkolnej BILL. W sobotę o godzinie 9:00 odbyło się uroczyste otwarcie turnieju. Gości przywitała wice dyrektor szkoły pani Jolanta Grulkowska.

Każdy zespół rozegrał od 11 do 15 spotkań. Cała impreza przebiegała sprawnie i w sportowej atmosferze. Pierwszego dnia odbyły się eliminacje oraz część gier półfinałowych. Po zawodach dzieci, o godzinie 19:00 turniej dwójek zagrali trenerzy. I miejsce wywalczyła para Dominika Leśniewicz (mistrzyni Europy w siatkówce, trenerka zawodniczek z Nadarzyna) i Agnieszka Szewczyk ( trenerka dziewcząt z Jokera Świecie również była zawodniczka).

O 20:00 pani Anita Winiarska zaprosiła dzieci na Zumbę.  W niedzielę rozgrywki rozpoczęto o 8:00. U dziewcząt w pierwszej szóstce znalazły się zespoły: MKS Dwójka Zawiercie, Joker Świecie, Litwa Kaunas Sport School „Startas” Volleyball 1, UKS Jasieniak 1, Victoria Lubowidz, GLKS Nadarzyn. Mecze finałowe były bardzo wyczerpujące. Graliśmy do dwóch wygranych setów systemem, ”każdy z każdym”. Wygrały dziewczęta z GLKS Nadarzyn.

Turniej chłopców rozgrywany był w SP nr 42. W pierwszej szóstce znalazły się zespoły: UKS Jasieniak 1 (SP 85), Bzura Ozorków,  UMKS MOS Wola Warszawa 1,  KaEmKa Starogard Gdański, AZS 2020 Częstochowa, SSP Koszalin. Pierwsze miejsce wywalczył zespół z UKS „Jasieniak” ( Patryk Rodek, Rysiek Sałata, Jakub Potempa, Szymon Arciemiuk i Michał Litorowicz).

W niedzielę o  godzinie 15:00 odbyło się zakończenie zawodów. Nagrody, puchary i medale wręczyli pani wice dyrektor SP 85 Jolanta Grulkowska oraz zastępca ds. Sportu Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Maciej Kowalczuk. Wręczono statuetki najlepszym zawodnikom i zawodniczkom. Przyznano również nagrodę Fair Play

Bardzo dziękujemy naszym sponsorom dzięki którym udało się zorganizować nasz turniej oraz sprawić iż każde dziecko dostało nagrodę rzeczową. Bardzo dziękujemy Miastu Gdańsk, Urzędowi Marszałkowskiemu firmom: Logitus, głównemu sponsorowi, Fundacji Energa, firmom A-TEC Systemy Instalacyjne Sp. z o.o., TAPI, APTIV, GIWK, Aleksander, PKS Gdańsk, REWIT, Decathlon, Mors, Auto Comfort, Gdańskiemu Ośrodkowi Sportu, PKS Gdańsk, Aleksander, Panu Grzegorzowi Pellowskiemu Panu Wojtkowi Rodek ,Pani Ewelinie Fenikowskiej. Dziękujemy Pani Dyrektor SP 85 Pani Barbarze Gwizdała.

 Dziękujemy dyrektorom i pracownikom szkół, które nieodpłatnie udostępniły nam sale gimnastyczne w swoich szkołach: pani dyrektor Iwonie Furmańczyk (Szkoła Podstawowa nr 12 w Gdańsku), panu dyrektorowi Mirosławowi Michalskiemu (Szkoła Podstawowa nr 42 w Gdańsku). Panu Dyrektorowi Robertowi Zochniakowi ( Szkoła Podstawowa w Chwaszczynie), Panu dyrektorowi  Sebastianowi  Krawczykowi (Pozytywna Szkoła Podstawowa) za wypożyczenie materacy.

Dziękujemy pracownikom Studenckiego Biura Turystycznego „BILL" dzięki którym dzieci mogły poznać nasze miasto. Dziękujemy Drukarni MISIURO za pamiątkowe foldery i dyplomy z naszej imprezy.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w organizacji turnieju za pracę w kuchn.

Dziękujemy absolwentom naszego klubu, zawodnikom i zawodniczkom za sędziowanie. Bardzo dziękujemy Panu Markowi Sałańskiemu i pani Ewie Krysztofiak bez których nasz turniej by się nie odbył. Dziękuję pani dyrektor Barbarze Gwizdała, pani dyrektor Jolancie Grulkowskiej. Dziękuję koleżankom i kolegom: Dobromirze Brzezińskiej, Eli Krzemieniewskiej, Magdzie Zarzeczańskiej, Ani Gajewskiej, Anicie Winiarskiej, Konradowi Januszewskiemu, Gosi Kilian. Dziękuję rodzicom,  absolwentom i dzieciom. Szczególne podziękowania Pani Ewelinie Fenikowskiej, pani za pomoc w transporcie materaców.

Relacje z zawodów, wywiady z organizatorami trenerami i zawodnikami pokazała TVP3  w dniu 23.03.2019.(  https://gdansk.tvp.pl/41880465/23032018-1830 )

NAJLEPSZE ZAWODNICZKI TURNIEJU:

 1. Wiktoria Leśniewicz GLKS Nadarzyn
 2. Joanna Garncarz UKS „2” Zawiercie
 3. Klaudia Gajewska UKS Victoria Lubowidz

WYRÓŻNIAJĄCE SIĘ ZAWODNICZKI:

 1. Martyna Rytlewska UKS Jasieniak
 2. Weronika Herman Joker Świecie

NAJLEPSI ZAWODNICY TURNIEJU:

 1. Ryszard Sałata UKS Jasieniak (SP 85)
 2. Patryk Rodek UKS Jasieniak (SP 85)
 3. Oskar Kurpiński Bzura Ozorków

WYRÓŻNIAJĄCY SIĘ ZAWODNICY:

 1. Dawid Borkowski UMKS MOS Wola Warszawa 1
 2. Tymon Niedziela KaEmKa
 3. Jewgienij Bolszakow Volleyball School 10 Kaliningrad 3 z Rosji

NAGRODA FAIR PLAY:

 1. Julian Hartung Erfurter Volleyball Club z Niemiec

 

 

KLASYFIKAZJA KOŃCOWA  X MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU  MINISIATKÓWKI Dziewcząt i Chłopców Logitus Cup 2019

 

CHŁOPCY:

 1. UKS Jasieniak 1 (SP 85),
 2. Bzura Ozorków 1,
 3. UMKS MOS Wola Warszawa 1,
 4. KaEmKa,
 5. AZS 2020 Częstochowa,
 6. SSP Koszalin,
 7. Rosja Volleyball School 10 Kaliningrad 3,
 8. Bzura Ozorków 3,
 9. UKS Jasieniak 2,
 10. BAS Białystok,
 11. SP Łochowo,
 12. Rosja Volleyball School 10 Kaliningrad 1,
 13. MUKS 15 Białystok,
 14. Niemcy Erfurter Volleyball Club,
 15. UKS Wilki Chwaszczyno,
 16. Rosja Volleyball School 10 Kaliningrad 2,
 17. UMKS MOS Wola Warszawa 2 ,
 18. SP 6 Kolobrzeg,
 19. UKS SP 2 Milicz,
 20. Litwa Kaunas Sport School „Startas” Volleyball 1,
 21. UKS Suchanik,
 22. Niemcy Volleyball Club Gotha,
 23. SP 85 Gdańsk,
 24. Litwa Kaunas Sport School „Startas” Volleyball 2,
 25. Rosja Volleyball School 10 Kaliningrad 4,
 26. UKS Olimp Tłuszcz.

 

DZIEWCZĘTA

 1. GLKS Nadarzyn,
 2. MKS Dwójka Zawiercie,
 3. UKS Victoria Lubowidz,
 4. UKS Jasieniak 1,
 5. Joker Świecie,
 6. Litwa Kaunas Sport School „Startas” Volleyball 1,
 7. UMKS MOS Wola Warszawa 1,
 8. UKS Wilki Chwaszczyno,
 9. UKS Olimpik Mońki,
 10. Stowarzyszenie Nasza Gedania,
 11. UMKS MOS Wola Warszawa 2,
 12. UKS Suchanik,
 13. UKS Salos Ełk,
 14. Rosja Volleyball School 10 Kaliningrad 4,
 15. APS Rumia,
 16. Litwa Kaunas Sport School „Startas” Volleyball 2,
 17. Włocławskie Towarzystwo Siatkówki,
 18. UKS Libero Banie,
 19. Rosja Volleyball School 10 Kaliningrad 3,
 20. UKS Jasieniak 2,
 21. UKS Olimp Tłuszcz,
 22. Rosja Volleyball School 10 Kaliningrad 2,
 23. Litwa Sporto Klubas w Druskiennikach 2,
 24. Rosja Volleyball School 10 Kaliningrad 1,
 25. SP 85 Gdańsk,
 26. Białoruś Спортивная школа Гродно 1,
 27. UKS OPP Powiat Kołobrzeski,
 28. Litwa Sporto Klubas w Druskiennikach 1,
 29. Białoruś Спортивная школа Гродно 3,
 30. Białoruś Спортивная школа Гродно 2.