07.06.2016r. - Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej

Pod koniec maja w Głuchołazach odbył się Finał Mistrzostw Polski w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej „Czwórek” Chłopców. W zawodach startowało 16 najlepszych zespołów z poszczególnych województw, w tym zespół z chwaszczyńskiej szkoły, który reprezentował Chwszczyno, Gminę Żukowo i województwo pomorskie. Nasi chłopcy spisali się naprawdę świetnie. Po ambitnej walce awansowali do najlepszej ósemki mistrzostw, zajmując ostatecznie 7 miejsce w Polsce!

Zespół wystąpił w składzie: Bartosz Sulżycki, Dominik Jażdżewski, Norbert Dunst, Łukasz Kreft, Igor Sikora, Grzegorz Liszewski, Sebastian Pospieszny, Maksymilian Wysocki, Bartosz Rohde, Maciej Miąskowski. Wszyscy zawodnicy są uczniami klasy VI sportowej Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie. Trenerami zespołu są: Robert Zochniak i Katarzyna Przeperska.

Nasz zespół zakwalifikował się również do finału Mistrzostw Polski w ramach Kinder + Sport organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej, który odbędzie się w lipcu w Częstochowie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach !!!