2.12.2016r. - sprawozdanie z VI Mikołajkowego Turnieju

W dniu 2 grudnia 2016r. w Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie odbył się VI Mikołajkowy Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły. W Turnieju brały udział 24 zespoły. Kategorię „czwórek” reprezentowało 9 zespołów a „trójek” - 15 siatkarskich drużyn.

Wszystkie zespoły rozgrywały mecze w grupach eliminacyjnych systemem „każdy z każdym”. Zawodniczki prezentowały bardzo wysoki poziom gry, wyróżniały się walecznością i skutecznymi akcjami. Sportowej zabawie towarzyszyła świąteczna atmosfera. Nasze reprezentacje z każdym rozegranym setem prezentowały coraz skuteczniejsze zagrania i w efekcie dwa zespoły awansowały do finałowej szóstki. Walka o każdy punkt i wysoki poziom turnieju były bogatym doświadczeniem dla wszystkich siatkarek. W kategorii „trójek” oraz „czwórek” nasze dziewczęta zajęły VI miejsca. Pozostałe chwaszczyńskie „Wilki” uplasowały się na dalszych pozycjach.

Trzy najlepsze zespoły obu kategorii otrzymały z rąk pana Dyrektora Roberta Zochniaka pamiątkowe medale i puchary a wszystkim zespołom wręczono dyplomy. Trenerzy wyróżnili najlepsze zawodniczki turnieju, które otrzymały statuetki i drobne niespodzianki.

W kategorii „3” i „4” zawodniczkami MVP wybrano Paulinę Gnatowską i Laurę Wiśniewską
z zespołu Kaemka Starogard Gdański.

W zespole „Wilków” Chwaszczyno trenerzy wyróżnili: Vanessę Lademann z kl.5A oraz Zuzannę Klocek z kl.6A. Na zakończenie Mikołaj rozdawał prezenty, które trafiały do szczęśliwców losowania.

Dziękujemy za wspólną zabawę, gratulujemy wszystkim dziewczętom i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Szczególne podziękowania składamy Radzie Sołeckiej w Chwaszczynie, która ufundowała nagrody, rodzicom uczniów kl.5A i kl.6B za słodki poczęstunek, Restauracji Kania z Przodkowa za ciepły posiłek w trakcie trwania turnieju, uczniom naszego gimnazjum za wsparcie sędziowskie a nauczycielom wychowania fizycznego za organizację turnieju.

W składzie Reprezentacji Dziewcząt wystąpiły:

Reprezentacja Trójek

Oliwia Strojnowska 1AG

Trener: Agnieszka Pawłowska, Iwona Wygnał

Trener: Iwona Wygnał

W kategorii „czwórek” zespoły uplasowały się w następującej kolejności:

I miejsce – KAEMKA 1
II miejsce – JASIENIAK
III miejsce – SP 9 RUMIA 1
IV miejsce – KAEMKA 2
V miejsce – SP 9 RUMIA 2
VI miejsce – WILKI CHWASZCZYNO 1