16.02.2017r. - sukces naszych sportowców z SP

SZKOŁY PODSTAWOWEJ W CHWASZCZYNIE

W POWIATOWYCH IGRZYSKACH SZKOLNYCH
W MINI SIATKÓWCE CHŁOPCÓW

W dniu 16 lutego 2017r. w Przodkowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Szkolne w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Na zawody przyjechało 5 reprezentacji z poszczególnych gmin Powiatu kartuskiego. Gminę Żukowo reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie. Do rywalizacji stanęła także: SP Egiertowo, SP Czeczewo, SP Klukowa Huta oraz gospodarz turnieju SP Przodkowo.

Wszystkie drużyny powitał Dyrektor Szkoły oraz Wójt Gminy Przodkowo pan Andrzej Wyrzykowski. Mecze rozgrywały się systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Reprezentacja chłopców z Chwaszczyna to w większości rocznik 2005.
Pomimo młodszego wieku zespół wygrał wszystkie sety, pokonując przeciwników wynikami 2:0. W rezultacie uczniowie Szkoły Podstawowej z Chwaszczyna pod zdobyli złoto Powiatowych Igrzysk Szkolnych w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. W składzie zespołu pod opieką pani Iwony Wygnał wystąpili: Rum Adrian – kapitan zespołu, Król Cyprian, Klamrowski Hubert, Pospieszny Joachim, Szafrański Dominik, Krezymon Dawid, Stankiewicz Cyprian, Kwiatkowski Łukasz, Młyński Szymon, Bański Mateusz, Śliwiak Maciej.

Gratulujemy zespołowi a wszystkim zawodnikom życzymy dalszych siatkarskich sukcesów. Siatkarze będą reprezentowali Gminę Żukowo w Półfinale Mistrzostw Województwa Pomorskiego już 03 marca 2017r. Trzymamy kciuki.

Kolejność zespołów w kategorii chłopców:

I miejsce SP Chwaszczyno

II miejsce SP Czeczewo

III miejsce SP Klukowa Huta

IV miejsce SP Przodkowo

V miejsce SP Egiertowo

14 lutego 2017r – Walentynkowo, na tej samej hali w Przodkowie odbyły się Powiatowe Igrzyskach Szkolnych Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt.

Na turnieju rywalizowały „każdy z każdym” 4 zespoły: SP Czeczewo, SP Stężyca, SP Chwaszczyno, oraz gospodarz SP Przodkowo. Do walki o powiatowe złoto stanęła również reprezentacja SP z Chwaszczyna i SP Stężyca. Mecz zakończył się zwycięstwem zawodniczek Stężycy 2:0 i drużyna ta pojedzie na Półfinał Mistrzostw Województwa Pomorskiego. Dziewczętom z Chwaszczyna gratulujemy II miejsca w Powiatowych Igrzyskach Szkolnych w Mini Piłce Siatkowej i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.

Drużyny na podium otrzymały z rąk Wójta Gminy Przodkowo pamiątkowe puchary
i dyplomy. Dziękujemy organizatorom za sportową zabawę i miłą atmosferę.

Kolejność zespołów w kategorii dziewcząt:

I miejsce SP Stężyca

II miejsce SP Chwaszczyno