19.03.2017r. - nasi siatkarze na podium w Mistrzostwach Województwa

Siatkarze UKS Wilki Chwaszczyno mają ostatnio dobrą passę. W niedzielę 19 marca 2017r. w rozegranym w Gdańsku Finale Mistrzostw Województwa Młodzików zdobyli brązowy medal i awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski! W zawodach startowały 4 najlepsze zespoły z województwa pomorskiego. W decydującym o zdobyciu 3 miejsca meczu nasi chłopcy po zaciętej walce wygrali z drużyną UKS SET Starogard Gdański w tie-breaku. Przypomnijmy, iż w zeszłym roku zespół z Chwaszczyna w rozgrywkach minisiatkówki „4” szkół podstawowych zajął 2 miejsce w województwie i 7 miejsce w Polsce oraz 3 miejsce w województwie w rozgrywkach w ramach „Kinder + Sport”.

Kolejność miejsc w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Młodzików: 1. Trefl Gdańsk 2. SPS Lębork 3. UKS Wilki Chwaszczyno 4. UKS SET Starogard Gdański. Trzy najlepsze zespoły z tego turnieju awansowały do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

Zespół UKS Wilki Chwaszczyno wystąpił w składzie: Cezary Trepczyk, Szymon Jażdżewski, Dominik Jażdżewski, Bartosz Sulżycki, Oliwer Konkel, Filip Lemke, Michał Janczak, Sebastian Pospieszny, Norbert Dunst. Trenerami zespołu są: Robert Zochniak i Katarzyna Przeperska. Wszyscy zawodnicy są uczniami klas sportowych w Publicznym Gimnazjum w Chwaszczynie.