Podsumowanie września w świetlicy szkolnej

Podsumowanie pierwszego miesiąca

W pierwszym tygodniu trwały zapisy do świetlicy...ufff ile tego było:)

Dzieci zapoznały się z zasadami panującymi w świetlicy. Wspólnie opracowaliśmy Regulamin Świetliczaka – i wszyscy się pod nim podpisali. Rozmawialiśmy o szkole, bezpieczeństwie, tolerancji, szacunku do innych oraz koleżeńskiej pomocy.

Kolejny tydzień tematycznie nawiązywał do wakacji. Dzieci dzieliły się wspomnieniami, wykonywały prace plastyczne, słuchały słuchowisk i bawiły się rytmem.

Trzeci tydzień miał kolor owocowy. W ramach kulinarnego dnia wykonaliśmy wspólnie bardzo smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe:) Powitaliśmy jesień, wykonując dekoracje naszych sal i piękne prace manualne nawiązujące do jesieni. Utrwalaliśmy pory roku, zwracając uwagę na zmiany zachodzące w przyrodzie.

Ostatni tydzień września rozpoczęliśmy od sporządzenia kalendarza świetlicowego, w którym zaznaczyliśmy wszystkie szkolne i przygodne uroczystości. W tym tygodniu swoje święto obchodzili chłopcy. Z tej okazji dziewczynki przygotowały upominki dla kolegów. Nie zabrakło wesołej zabawy, gier, zabaw, quizów, zagadek...było bardzo miło i wesoło!

Ale to nie wszystko!

Dzieci mogą liczyć na pomoc w odrabianiu zadań domowych. Bawimy się wspólnie, gramy, śpiewamy, wychodzimy na świeże powietrze. W każdym tygodniu są organizowane przez wychowawców świetlicy oraz przez dzieci konkursy plastyczne. Uczymy się przestrzegania zasad, dbania o wspólne dobro, kreatywnego spędzania czasu wolnego....

We wrześniu odbyły się nastepujące konkursy:

• "Mój zwierzak"
  • "Kwiatek“
  • "Moje wakacyjne wspomnienie"
  • "Moja szkoła"
  • "Kartka z kalendarza"
  • "Pani Jesień"
  • "Yutuber"
  • "Statkiem do..."
  • "Najpiękniejsza Syrena"