Grudzień w świetlicy szkolnej

w złocistym zaprzęgu

A w saniach Mikołaj

i mnóstwo prezentów…

Przez cały miesiąc uczyliśmy się kolęd, pięknie śpiewając przy akompaniamencie  różnych instrumentów. Dziewczynki nauczyły się świątecznego tańca z chustami. Chętne dzieci grały na cymbałkach kolędy i świąteczne piosenki. Było bardzo dużo zabaw z rytmem – stworzyliśmy mini orkiestrę perkusyjną. Opracowaliśmy piosenki; „Ding dong”, „Jingle Bells”, „Świeć gwiazdeczko” i  „Przybieżeli do Betlejem”.

Omawialiśmy tradycje i zwyczaje związane za Świętami Bożego Narodzenia, Mikołajkami, Sylwestrem, a wcześniej Barbórki. Uczyliśmy się jak składać sobie Świąteczne i Noworoczne życzenia.

Dzieci malowały węglem „pracę” górników przy okazji omawiania ich święta - Barbórki. Wykonały mnóstwo ozdób świątecznych różnymi technikami, min.: łańcuchy choinkowe, bałwanki i Mikołaje z rolek, czapeczki z włóczki, bombki ozdabiane cekinami, śnieżne wycinanki, dzwoneczki, lampiony, wspólny portret Mikołaja i wiele innych. W kąciku czytelniczym omawialiśmy bajki, powieści m.in.: „Idą święta”, „Bajka o Mikołaju”, „Tajemnice Świętego Mikołaja”, „Śnieg, Sanna i Piorun” oraz kolejne bajki z cyklu „Mądre bajki z całego świata.”.

W niezwykłą atmosferę świąt przenieśliśmy się dzięki cudownemu, unoszącemu się w  całej szkole zapachowi pieczonych pierniczków, które piekły i ozdabiały dzieci świetlicowe.

Odbyło się  świąteczne dyktando ortograficzne dla klas IV, w którym pierwsze miejsce zajęła Ewa Janczukowicz !!!

W przedświąteczny czwartek, również w świetlicy odbyła się Wigilia. Odwiedzili nas Gwiżdże ze wspaniałym skeczem przygotowanym przez panią Bogusię.

Nie zabrakło również konkursów plastycznych, mi.in.:

„Najdłuższy łańcuch choinkowy”

„Śmieszna postać”

„ Renifery Mikołaja”

„ Świąteczny kot”

„Mądra sowa”

„Mikołajowa czapka”

„ Mikołaj”

„Zimowy krajobraz”

W tym miesiącu wszystkie dzieci sprawowały się wzorowo, dlatego „Konkurs wzorowego świetliczaka” wygrali Wszyscy!!!! Otrzymując kolejne wesołe buźki oraz słodycze.

Nauczyciele świetlicy:

Małgorzata Drawc