Styczeń w świetlicy szkolnej

W kolejnym tygodniu obchodziliśmy Dzień Wikipedii i projektowaliśmy własną stronę internetową. Miło spędzaliśmy czas projektując własną biżuterię przy użyciu specjalnych gumek loom bands.

Dzieci z chęcią brały udział w organizowanych przez świetlicę zajęciach technicznych  o tematyce „Pingwinki i ich domki”. Odbył się również quiz historyczny – „Od Mieszka I do Kazimierza Wielkiego”.

Pod koniec miesiąca obchodziliśmy  Dzień Kubusia Puchatka i było mnóstwo atrakcji związanych z tym dniem. Lepiliśmy z plasteliny krainę bałwanków, malowaliśmy pastą zimowe krajobrazy i własnoręcznie tworzyliśmy śnieg, którym się później bawiliśmy. W kąciku czytelniczym nie zabrakło bajek terapeutycznych: „Bajka o dokuczniaku”, „ O syrenie”, „Nowy Rok”, „Legendy kaszubskie”.

Słuchaliśmy również słuchowisk dla dzieci z cyklu „Mądre bajki z całego świata”:

„Piotruś”

„Słońce i księżyc”

„Sprawiedliwy królik”

„O mądrej myszce Nomudu”

Nie zabrakło również konkursów plastycznych, m.in.:

„Maska karnawałowa”

„Nasze inicjały”