Najnowsze wieści ze Świetlicy !!!

Podskoczyła, sunie bokiem,
W dół zezuje jednym okiem:

Co tam żółci się pod ławką?
Co pod młodą błyszczy trawką?

Szkiełka, strużki, liści skrawki
To dla wrony są zabawki.

Głośno kracze czarna wrona,
Wrona wiosną zachwycona!

Hurra !!! …..u nas jest już wiosna - nadeszła w końcu, długo wyczekiwana wiosna!!!!

Poniżej przedstawiamy skrót informacji z naszej świetlicy - niezmiennie było ciekawie i interesująco.

Po feriach wszyscy wrócili pełni zapału do pracy i w nieco romantycznych nastrojach, a to za sprawą zbliżającego się święta zakochanych. Wykonaliśmy piękne laurki, a nasza świetlica „rozpromieniła się” gorącymi sercami. Wykonaliśmy z  okazji  Dnia Wieloryba ocean pełen wielorybów metodą kolażu i pogłębiliśmy wiedzę na  ich temat. Z okazji Dnia Kota bawiliśmy się w zabawy dramowe, wykonaliśmy różne fascynujące nas koty – nie tylko na papierze, ale w formach przestrzennych i na twarzy??? , poznając ich życie. Dzieci przeniosły się do świata prehistorii i wykonały straszne dinozaury w uroczych skorupkach  Był dzień z kleksografii przy okazji czytania fragmentu „Akademii Pana Kleksa”. Obchodziliśmy Dzień Dzikiej Przyrody, Dzień Mistrza Gry, Dzień Logopedii, Dzień Pandy, Dzień Wróbla, Pierwszy Dzień Wiosny,  Dzień Olimpijczyka, Dzień Mózgu …a każdy obchodzony według przygotowanego scenariusza, zakończony podsumowaniem, pogadanką lub konkursem.

Przeprowadziliśmy pogadanki, burze mózgu na temat stresu i radzenia sobie z nim, słuchaliśmy muzyki relaksacyjnej, poznaliśmy zasady Savoir vivre. Odbyły się zajęcia, podczas których mogliśmy obejrzeć i przymierzyć  stroje ludowe, uczyliśmy się tańca i piosenek  ludowych.

Zorganizowałyśmy mini konkurs The Voice Kids – karaoke gdzie szczególnie swoim pięknym głosem zachwyciła nas Nadia Laskowska z klasy 1b. Z okazji Dnia Kobiet wszystkie dziewczynki podpisały się na wielkim sercu przygotowanym przez chłopców. Dostały laurki i słodkości. Portrety ważnych kobiet w naszym życiu tworzyły wszystkie dzieci.

Odbył się tygodniowy konkurs  dla  klas 1-3 na „Ogródek parapetowy”. Dzieci zasiały rzeżuchę, zbudowały płotki, zrobiły kwiaty, zajączki  i…wiele innych własnych pomysłów.  Konkurs wygrali uczniowie z klas 3 ! Oczywiście nie zabrakło wtorkowej porannej gimnastyki buzi i języka oraz bajek z cyklu Mądre Bajki z całego świata i innych w ramach kącika czytelniczego.

Tuż przed świętami ogłosiliśmy również wyniki plastycznego konkursu szkolnego pt.: „Wielkanoc na Kaszubach”- wyniki zostały umieszczone na stronie szkoły.

W konkursie zeszytowym na „Najgrzeczniejszego Świetliczaka” -  1 miejsce zajął Igor Domański z klasy III B, oraz Angelika Pranczk z klasy VI B.

Dzieci miały możliwość wykonać  całe mnóstwo ozdób świątecznych, laurek, gniazdek, prac  metodą origami na temat świąt……

Pomysłowe chwile spędzone na świetlicy nie mają końca!

Na koniec trochę humoru:

Jaś i Małgosia siedzą na ławce.
Przelatuje nad nimi bocian i pyta: "Przepraszam, w którą stronę do ciepłych krajów?"
Jaś odpowiada: "W lewo."
Po jakimś czasie przelatuje inny bocian i pyta o to samo.
Jaś odpowiada "W prawo."
Małgosia w końcu pyta Jasia: „Dlaczego obu powiedziałeś co innego?"
Jaś jej wyjaśnia:  "A po co tyle bocianów w ciepłych krajach?"

……w końcu są i u nas!!!

M. Drawc,