Wrzesień w świetlicy szkolnej

Wakacje to czas, który zarówno dzieciom jak i nauczycielom upływa bardzo szybko. W tym roku było podobnie, a do tego pogoda była przepiękna. Jak co roku, na początku września powróciliśmy do szkoły, aby na nowo rozpocząć naszą przygodę.

Świetlica to miejsce, gdzie dzieci spędzają dużą część swojego czasu zarówno przed jak i po zajęciach lekcyjnych. Jest to miejsce, gdzie dzieci mogą się bawić, odpoczywać, odrabiać lekcje i uczestniczyć w różnego typu zajęciach i konkursach.

Wrzesień to czas wakacyjnych wspomnień, które dzieci uwieczniły na własnoręcznie wykonanych pocztówkach.  Uczestniczyły również w konkursach plastycznych:

• Na wakacyjne wspomnienie;
  • Na emotikona;
  • lizaka;
  • Ananasa;
  • Instrument muzyczny.

Świetliczaki brały udział w zajęciach o bezpiecznej drodze do domu – rozwiązywały quizy, rebusy, krzyżówki oraz wykonały wspólny plakat  o bezpieczeństwie.

Zorganizowaliśmy mini konkurs „The voice kids” w którym wyróżniliśmy następujące dzieci:

• Duet Ania Szymczak i Paulina Jażdżewska z klasy I a
  • Nadię Laskowską z klasy II b
  • Michalinę Klamrowską z klasy III b
  • Igora Domańskiego z klasy IV c

Pogoda tej jesieni pozwala nam na aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu – bieżni za świetlicą. W tym miejscu rozgrywane są mecze, organizowane wyścigi i gry zespołowe jak również zabawy dowolne.

W minionym miesiącu zawitała do nas Pani Jesień. Z tej okazji dzieci wykonały przepiękne prace liści i drzew, które są ozdobą naszej świetlicy. Młodsze dzieci natomiast przyozdobiły drzwi zewnętrzne jesiennym jeżem.

Dodatkowo  w świetlicy:

• Kontynuujemy ubiegłoroczny projekt edukacyjny prowadzony przez fundację Kulczyk – „Mądre bajki z całego świata”
  • Czytamy książki o różnorodnej tematyce;
  • Bierzemy udział w projekcie edukacyjnym „Klimatyczna klasa”

Pierwszy miesiąc szkoły już za nami, z niecierpliwością czekamy na każdy kolejny dzień i na nowe wyzwania.