23.09.2016r. - akcja sprzątanie świata

Wszystkie klasy miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątano. Najmłodsi podopieczni naszej szkoły, czyli dzieci z klas 0, z zapałem i zacięciem porządkowały teren szkoły. Starsi uczniowie, zmotywowani szczytnym celem, ruszyli uprzątnąć tereny pobliskiego lasu i ulic. Klasy ekologiczne Vb oraz II BG dzielnie asystowały i nadzorowały prace młodszych kolegów. Ich pomoc okazała się nieoceniona. Uzbrojeni w gumowe rękawiczki i worki na śmieci uczniowie naszej szkoły solidnie „oczyścili świat” z najróżniejszych odpadów. Cała akcja trwała dwie godziny i choć pogoda, mogłoby się zdawać, nie sprzyjała pracy, nasi dzielni uczniowie zapełnili od groma worków na śmieci. Głównymi odpadami okazały się najróżniejsze plastikowe butelki i puszki aluminiowe lecz wśród nich znalazły się takie „zdobycze” jak podeszwy butów, wycieraczki samochodowe, czy komplet lampek choinkowych.

Po akcji uczniowie z poczuciem dobrze wykonanej pracy i z nadzieją, że za rok porozrzucanych śmieci będzie mniej, wrócili do szkoły.

Natalia Możejko - Kuźmicka