15.11.2016r. - Sprawozdanie ze spotkania z p. Sylwią Pycia

Spotkanie z Mistrzynią Europy 2005 w Piłce Siatkowej
panią SYLWIĄ PYCIA

Dnia 15 listopada 2016r. we wtorek w naszej szkole odbyło się spotkanie
z Reprezentantką Polski i Europy w Piłce Siatkowej, srebrną medalistą Igrzysk Europejskich 2015 w Baku, Mistrzynią Europy 2005 – panią Sylwią Pycia.
W przygotowanie spotkania ze sławnym sportowcem pod hasłem: „Bezpieczeństwo
w sporcie oraz budowanie własnego systemu wartości poprzez osiągnięcia sportowe”, zaangażowały się uczennice z klas sportowych 1A, 2A i 3A Gimnazjum pod opieką
nauczycieli WF pani Ewy Kasprów i pani Iwony Wygnał.

W sali gimnastycznej o godz. 10.45 zebrali się uczniowie klas 4-6 SP i 1-3 Gimnazjum. Wybitną siatkarkę oklaskami powitała cała społeczność szkolna.
Uczennice Aneta Magrianz kl.3AG i Zuzanna Cyrocka z kl.2AG prowadzące spotkanie, przedstawiły biografię gościa. Prezentacja multimedialna przygotowana dla przybyłych gości przybliżyła karierę sportową i szczególne osiągnięcia siatkarki. Uczniowie dowiedzieli się jak trudna jest droga by osiągnąć sukces sportowy zwłaszcza zespołowy. Jak wiele wyrzeczeń wymaga systematyczne uprawianie sportu oraz jak wiele trudności nawet zdrowotnych trzeba pokonać i nie poddać się w walce
o mistrzostwo. Wszyscy zebrani z zaciekawieniem obejrzeli fragment meczu piłki siatkowej z Mistrzostw Europy 2005r., w którym Reprezentacja Polski wraz z panią Sylwią zdobyła złoty medal. Chwila wzruszenia udzieliła się każdemu gdy usłyszeliśmy Mazurek Dąbrowskiego podczas dekoracji Mistrzostw Europy z 2005r.
W dalszej części spotkania uczniowie z zainteresowaniem słuchali wypowiedzi gościa, opowiadającego o najtrudniejszych i najprzyjemniejszych chwilach sportowego życia
i podejmowanych działaniach podczas dążenia do zaplanowanego celu. Indywidualne pytania zadawane przez uczniów dotyczyły wielu aspektów z życia siatkarki, zarówno tych osobistych jak również szkolnych i sportowych.

Na zakończenie spotkania pan dyrektor Robert Zochniak podziękował medalistce Igrzysk Europejskich w Piłce Siatkowej, a przedstawiciele uczniów kl.3AG wręczyli bukiet kwiatów. Wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia a najmłodsi zbierali autografy na koszulkach.

Pani Sylwia Pycia to wyjątkowy siatkarski autorytet dla dzieci
i młodzieży. Jej postawa i ambicja w dążeniu do sukcesów zapoczątkowana już w nastoletnim wieku, wskazuje uczniom drogę do zrealizowania marzeń i pasji sportowych.
Za przybycie do naszej szkoły bardzo serdecznie Pani DZIĘKUJEMY.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.