26.04.2017r. - Pracujemy metodą projektu

Jednym z ciekawym zadań jakie mieli ostatnio do wykonania było zbudowanie wejścia do idealnego świata. Inspiracją do działań stała się lektura: Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa. Celem zajęć było zachęcanie do refleksji na temat zasad panujących w naszym świecie oraz rozbudzenie wyobraźni z jednoczesnym wykorzystaniem treści lektury. Uczniowie ochoczo zabrali się do wykonywania poszczególnych etapów projektu. Najpierw opracowali w formie graficznej projekt wejścia do innego świata, następnie stworzyli instrukcję wykonania i podzielili się zadaniami. Etapy pracy i efekty prezentuje galeria zdjęć. Kolejny etap pracy to Konkurs literacki na najpiękniejszy opis wejścia do innego świata. W klasie IV b wygrała go Aleksandra Górska:

Magiczne przejście

Na lekcji polskiego mieliśmy wykonać z różnych materiałów przejście do idealnego świata. Szczerze mówiąc, najbardziej spodobała mi się praca mojej grupy. Nazwaliśmy ją „magiczny tunel''.

Przypomina mi on długi prezent, ponieważ na samym czubku bramy widnieje wielka kokarda. Uwagę zwracają kwiaty, które tworzą wiosenny nastrój. Są na nim również baloniki i pompony, dzięki czemu jest ciekawy i kolorowy. Przy wejściu zwisają czerwone wstążki, wyglądające jak liany. Budowlę wykonaliśmy z trzech olbrzymich kartonów. Niestety, tunel wydaje się być trochę niestabilny.

Przejście wyszło nam cudownie. To była najciekawsza lekcja języka polskiego.