12.10.2016r. - dzień ziemniaka

„Wszystkie przedszkolaki lubią ziemniaki za ich smaki”.

Jesień to okres, kiedy na polach, w sadach i ogrodach zbieramy plony całorocznego trudu. Po uhonorowaniu w ubiegłym tygodniu owoców przyszedł czas na warzywa.
Nadarzyła się kolejna okazja do wspólnej wesołej zabawy i integracji dzieci z oddziałów przedszkolnych. 12 października przedszkolaki obchodziły „Święto Ziemniaka”. Już od samego rana dzieci wiedziały, że ten dzień nie będzie taki sam, jak inne. Każde przyszło do szkoły z „bulwą ” ziemniaka w rączce i czekało z niecierpliwością, co wydarzy się dalej…

Na sali gimnastycznej dzieci z olbrzymią walecznością i poczuciem humoru przystąpiły do sportowych, sprawnościowych konkurencji oraz do ziemniaczanego quizu. Umiały samodzielnie wymienić regionalne nazwy ziemniaka oraz podać nazwy potraw, które można przyrządzić z ziemniaka. Po wspólnej, pełnej emocji zabawie, wszyscy jej uczestnicy ze smakiem zajadali się ziemniaczanymi prażynkami. Po powrocie do swoich sal dzieci ochoczo zabrały się do wykonania prac plastycznych „Ziemniaki Cudaki” i „Ziemniaczane stemple”.

Anetta Praska-Wenderlich