28.02.2017r. - sprawozdanie z działań w klasach zero w ostanim mc

DZIEŃ PIZZY

Wielu z nas dałoby się nieraz pokroić za kawałek pizzy, nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego święta. W tym roku Międzynarodowy Dzień Pizzy przypadał na 9 lutego. W czwartek nasze kochane przedszkolaki poznały historię pizzy, wykonały ciekawe prace plastyczne z nią związane, rozwiązywały rebusy i co najważniejsze miały możliwość skosztowania i rozkoszowania się smakiem włoskiego „wynalazku”.

Warsztaty LEGO

22 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprosiły do siebie przedstawicieli firmy Edukido, którzy wykorzystując uwielbiane przez dzieci klocki LEGO próbowali przekazać dzieciom wiedzę na temat grawitacji. Nasi milusińscy podczas tych warsztatów wykazali się dużą kreatywnością i wyobraźnią.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Tłusty czwartek

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" - mówi staropolskie przysłowie. 23 lutego, w Tłusty Czwartek, dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych od samego rana oczekiwały na słodki poczęstunek. Najpierw jednak przedszkolaki z grup 0a i 0b musiały same przygotować ciasto na gofry. Wlewały mleko, wsypywały mąkę, wbijały jajka i przy pomocy miksera wyrabiały ciasto (oczywiście wszystko pod bacznym okiem dorosłych – wychowawczyń i zaproszonych mam). Podczas wyrabiania ciasta dzieci miały okazję do próbowania, badania, wąchania. Pieczeniem gofrów zajęły się już mamy. Kiedy dzieci z grup a i b zajadały pachnące gofry, w tym czasie ich rówieśnicy z 0c degustowali smaczne pączki przygotowane przez jedną z mam. Takie działania są doskonałym sposobem, aby w ciekawy dla dzieci sposób tworzyć okazje do poznawania i kultywowania zwyczajów i tradycji polskich.

Anetta Praska-Wenderlich