05.2017r. - sprawozdanie z działań w odziałach przedszkolnych

W miesiącu maju wychowawczynie klas 0 zorganizowały swoim wychowankom wyjście do Biblioteki Miejskiej w Chwaszczynie. Jego celem było zapoznanie dzieci z biblioteką, inną niż ta, którą dzieci co tydzień odwiedzają na terenie szkoły oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się co to jest księgozbiór,  jaka jest różnica między księgarnią,a biblioteką, jak należy dbać o książki oraz co trzeba zrobić aby móc korzystać z biblioteki znajdującej się w naszej miejscowości. Czas minął bardzo szybko, na zakończenie pełnego wrażeń spotkania dzieci otrzymały od pani bibliotekarki słodkości, a w podziękowaniu za poświęcony czas wręczyły własnoręcznie przygotowany album zawierający obrazki ulubionych bohaterów książek.

Zgodnie z obietnicą daną naszym najmłodszym milusińskim - 23 maja odbyło się drugie spotkanie z przedstawicielami firmy Edukido. Tym razem klocki LEGO zostały wykorzystane do tego, aby dzieci z oddziałów przedszkolnych mogły poznać tajemnice jakie skrywały średniowieczne zamki. Uczniowie przekonali się, że praca średniowiecznego budowniczego była trudna i odpowiedzialna. Musiała łączyć aspekty obronne z estetycznymi, a planowanie było równie ważne, jak budowanie. Dzieci dowiedziały się co to są Orle Gniazda, na jakiej zasadzie działa most zwodzony i co to jest cech rycerski. Zabawy i radości było co niemiara.

Anetta Praska-Wenderlich