Wychowanie przedszkolne

Za oknem jesiennie i choć już nie tak kolorowo, to w przedszkolu było smacznie i zdrowo

Przedszkolaki samodzielnie przygotowały owocowe koktajle oraz kanapki, na których prócz wędliny i żółtego sera znalazły się: ogórek, pomidor, rzodkiewka i papryka. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o higienie osobistej. Wiedzą już też, że ruch jest bardzo ważny dla zdrowia i dobrego samopoczucia – obiecały swoim paniom dbać o formę i codziennie się gimnastykować oraz chętnie uczestniczyć w zajęciach z wychowania fizycznego. Zwieńczeniem tygodnia było wyjście do szkolnego gabinetu lekarskiego i spotkanie z panią pielęgniarką. Dzięki podjętym działaniom dzieci znają zasady zdrowego odżywiania i potrafiły je wyrazić w pracach plastycznych.