Wyniki konkursu recytatorskiego!

Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdańsku zaprosiła uczniów do udziału w XII Wojewódzkim Konkursie Recytacji Prozy dla uczniów klas IV–VI szkoły podstawowej. W październiku w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne, podczas których uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, interpretację tekstu oraz wrażliwość artystyczną. Jury miało niełatwe zadanie, ponieważ poziom występów był bardzo wysoki. Spośród uczestników wyłoniono dwie wyjątkowo utalentowane uczennice:
I miejsce – Aniela Krawczyk, klasa 5a

II miejsce – Magdalena Dunst, klasa 6b

Wyróżnienie  otrzymali:
Julia Gruszka klasa 5c
Bartosz Sobisz klasa 5c

Serdecznie gratulujemy obu laureatkom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursu! 

Aneta Hinc

Małgorzata Baniewicz-Odrzywołek

Wielki Maraton Czytelniczy

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie czytelniczym: https://wbpg.org.pl/wielki-maraton-czytelniczy/
Polega on na przeczytaniu co miesiąc 1 podanej lektury oraz napisaniu testu w wyznaczonym terminie. Laureaci mogą liczyć na dodatkowe punkty na świadectwie szkolnym.

ALFABETYCZNA LISTA LEKTUR WMC 2025/2026:
Spotkacie nowych przyjaciół (uczniowie klas 2 – 3 szkół podstawowych)
Harasimowicz Cezary, Chłopiec z lasu
Inkiow Dimiter, Ja i moja siostra Klara
Jędrzejewska- Wróbel Roksana, Kije samobije
Michta Izabela, Olejarczyk Asia, Tylko się nie rozłączaj
Tolkien John Ronald Reuel, Łazikanty
Wachowiak Joanna, Kot kameleon

Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca (uczniowie klas 4 – 6 szkół podstawowych):
Beręsewicz Paweł, Dziewięć czerwonych iksów
Brown Peter, Dziki Robot
Gilbert Murdock Catherine, Kot Leonarda Da Vinci
Jagiełło Joanna, Wielkie trio i tajemnica Stonehenge
Kelly Lynne, Pieśń dla wieloryba
Kosmowska Barbara, Latawiec

W lustrze książki (uczniowie klas 7 –8 szkół podstawowych):
Golińska-Barancewicz Regina, Pierwszy dzień wiosny
Goscinny Anne, Lukrecja i przygoda życia
Jodko-Kula Elżbieta, Zaplątani w sieci
Lewestam Karolina,Silla
Sousuke Natsukawa, O kocie, który ratował bibliotekę
Wolk Lauren, W świetle błyskawicy

Lektury na październik 2025r.:
Spotkacie nowych przyjaciół (uczniowie klas 2 – 3 szkół podstawowych):
Dimiter Inkiow, Ja i moja siostra Klara

Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca (uczniowie klas 4 – 6 szkół podstawowych):
Paweł Beręsewicz, Dziewięć czerwonych iksów

W lustrze książki (uczniowie klas 7 - 8 szkół podstawowych):
Anne Goscinny, Lukrecja i przygoda życia

Pierwszy test pod koniec października.

Zgłoszenia do konkursu przyjmują szkolni koordynatorzy:
dla uczniów klas 2-3 p. Hanna Żołyniak
dla uczniów klas 4-6 oraz 7-8 p. Małgorzata Baniewicz-Odrzywołek

 

KASZUBSKI KONKURS RECYTATORSKI „Rodnô mowa”. Świętujemy wielki sukces!

Jednym z najtrudniejszych konkursów języka kaszubskiego jest coroczny konkurs recytacji literatury kaszubskiej „Rodnô mòwa” który odbywał się już po raz 54 i wpisany jest do najważniejszych wydarzeń kulturalnych kaszubskiej społeczności. Biorą w nim udział uczniowie z całego regionu, którzy kolejno przechodzą na szczebel gminny, powiatowy i wojewódzki. Uczniowie recytują z pamięci dwa utwory literackie: wiersz i prozę, które trwają około 5 minut.

W tym roku nasze uczennice zabłysnęły wyjątkowym talentem i nie miały sobie równych.

Uczennice kl.5 naszej szkoły uzyskały najwyższe miejsca wśród reprezentantów Gminy Żukowo:

I miejsce  Magdalena Dunst

II miejsce Joanna Fopke

III miejsce Kaja Miotk

 Do kolejnego etapu- powiatowego mogły przejść dwie osoby z poszczególnych gmin. Gminę Żukowo reprezentowały więc Magdalena Dunst oraz Joanna Fopke, które powtórnie uzyskały najwyższe miejsca, obie pokonały licznych przeciwników z całego Powiatu kartuskiego.

I miejsce -Magdalena Dunst

II miejsce – Joanna Fopke 

Do etapu wojewódzkiego mógł przejść tylko jeden uczestnik z danego powiatu. Magdalena Dunst, która uzyskała I miejsce zakwalifikowała się tym samym do etapu wojewódzkiego, który odbył się w Chmielnie.

Konkurs odbywał się przez dwa dni 7-8 czerwca. W pierwszym dniu trwały przesłuchania 46 uczestników z poszczególnych kategorii. Drugiego dnia komisja w obecności licznych zaproszonych gości, kaszubskich działaczy i znawców literatury wyłoniła zwycięzców.

Nasza uczestniczka Magdalena Dunst z kl.5b po raz kolejny potwierdziła swój ogromny talent uzyskując I miejsce  w kategorii kl. 4-6w całym województwie. Wykazała się znajomością wymowy i pięknej interpretacji tekstów. Magda przoduje w województwie już od dwóch lat co jest niebywałym sukcesem. Magda uzyskała I miejsce również w wojewódzkim konkursie recytacji literatury polskiej.

Jako nauczyciel języka kaszubskiego jestem dumna z moich uczennic. Każda z nich jest utalentowana i włożyła ogrom pracy w opanowaniu tych niełatwych tekstów literackich. Dziewczynki wykazały się odwagą i dojrzałością w prezentacji na scenie. Mogliśmy dostrzec i podziwiać ich talent również podczas festynu szkolnego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Bogusława Gołąbek

Konkurs recytatorski dla klas 0 - III

Dnia 22 maja 2024 roku odbył się konkurs recytatorski dla klas 0 - III. W konkursie rywalizowało 13 uczniów, którzy zaprezentowali wiersze o zwierzętach. Poziom uczniów był bardzo wysoki i jury miało twardy orzech do zgryzienia podczas wyłaniania zwycięzców.
Ostateczne wyniki wyglądają następująco:
w kategorii klas 0 - I
I miejsce Łucja Dunst z klasy 0 B,
II miejsce Jan Dunst z klasy I C,
III miejsce Pola Dominik z klasy 0 A;

w kategorii klas II - III
I miejsce Zuzanna Liszewska z klasy III B,
II miejsce Julia Rogocka z klasy III C,
III miejsce Dawid Fopke z klasy II A.
Wyróżnienia za udział w konkursie otrzymali: Marysia Czapko z klasy 0 C, Igor Nosel z klasy I A, Anastazja Betlejewska z klasy I B, Marianna Kujach z klasy I D, Adrianna Nagel z klasy II B, Agatka Chojnowska z klasy II C i Ania Sołtan z klasy III A.
Zwycięzców konkursu będzie można zobaczyć i posłuchać 30 maja na Festynie Rodzinnym o godzinie 13.00.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w innych konkursach.

                                                                                                     Organizatorki konkursu
                                                                                                       Iwona Kowalkowska
                                                                                                       Iwona Łasica

Finalistki Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego "Dzieje Apostolskie" 2024/25

10 maja odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego im. Kard. Hlonda z wiedzy o księdze "Dzieje Apostolskie" 2024/25. Uczennica Julia Gruszka z kl IVc została finalistką w kategorii klas IV-VI oraz Aleksandra Gruszka z klasy VII c została finalistką z wyróżnieniem w kategorii klas VII-VIII.

W każdej kategorii brało udział ponad stu uczestników, rywalizacja była ogromna. Doceniamy całoroczną pracę dziewczyn.

Gratulujemy wyników!!!

Anna Bela

Finaliści wojewódzkiego konkursu „Poznajmy las”

Uczniowie klasy 8c, Alicja Myszk oraz Filip Szmigiel, zajęli kolejno 6 oraz 7 miejsce w finale wojewódzkim biologicznego konkursu „Poznajmy las”. XXI Wojewódzki Konkurs „Poznajmy las” dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego odbył się 10 kwietnia 2025r. Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem: Wójta Gminy Łęczyce, Nadleśniczego Nadleśnictwa Strzebielino i Pomorskiego Kuratora Oświaty. W etapie wojewódzkim Konkursu uczestniczyło 26 uczniów z 13 szkół. Zajęcie 6 oraz 7 miejsca to ogromne osiągnięcie naszych uczniów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Aleksandra Grota

Wyniki konkursu Spelling Bee

Przedstawiamy laureatów corocznego konkursu z języka angielskiego Spelling Bee. Konkurs ma na celu sprawdzenie znajomości alfabetu i umiejętności literowania poszczególnych słów.
Klasy 3
1 miejsce
Aleksandra Och
Mikołaj Betlejewski
Aleksandra Fortuna
II miejsce
Jan Walczak
Błażej Pawuska
III miejsce
Filip Olszewski
Klasy 4-5
I miejsce
Martyna Praska Wenderlich
Aleksandra Myszk
Olivier Stoltmann
Oliwia Nawrat
Gabriela Serafin
II miejsce
Julia Potrykus
Amelia Miecznikowska
III miejsce
Agata Smolarek

Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Zespół Języków Obcych