WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU “ORZEŁ EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

W grudniu odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs  “Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”. Celem konkursu było umożliwienie intelektualnej aktywności uczniów na arenie ogólnopolskiej, urozmaicenie programu zajęć oraz popularyzacja nauki poprzez zabawę. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami o różny stopniu trudności sprawdzającymi ich wiedzę ogólną. Do konkursu przystąpiło 43 uczniów z klas I, II i III. Za pierwsze trzy miejsca  przyznawane są  nagrody książkowe i tytuł  laureata. Miejsca 4-20 nagradzane są dyplomem laureata oraz drobnym upominkiem. Pozostali uczestnicy otrzymują dyplom uczestnictwa. Przyznawane są miejsca Ex aequo. W naszej szkole laureatami konkursu zostało 12 uczniów.

Klasy pierwsze:

  • Ignacy Dybowski kl. I c - laureat 11 miejsca
  • Nataniel Miotke kl. Id - laureat 13 miejsca
  • Jan Gruszka kl. I b i Victor Tarasiewicz kl. I d – laureaci 17 miejsca
  • Igor Miotk i Borys Wysocki kl. I a – laureaci 19 miejsca

 Klasy drugie:

  • Łukasz Modzelewski kl. II a, laureat 15 miejsca
  • Julian Kawczyński kl. II b, laureat 16 miejsca
  • Maja Karśnicka kl. II a, laureatka 19 miejsca
  • Szczepan Pstrągowski kl. II a , laureat 20 miejsca

Klasy trzecie:

  • Mikołaj Betlejewski kl. III b – laureat 10 miejsca
  • Aleksandra Och, kl. III b – laureatka 11 miejsca

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Edyta Malotka

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Leon”

W listopadzie,  w sesji jesiennej, 70 uczniów z klas 1, 2 i 3 wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Leon”.

Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia.

Za pierwsze 3 miejsca przyznawane są nagrody książkowe oraz dyplom laureata. Miejsca 4-10 nagradzane są dyplomem laureata oraz drobnym upominkiem. Pozostali uczestnicy otrzymują dyplom uczestnictwa. Przyznawane są miejsca ex aequo.

W naszej szkole laureatami konkursu zostało 18 uczniów.

Klasy pierwsze:

  1. Igor Miotk kl. 1a – laureat 1 miejsca
  2. Hanna Damaszke kl. 1a i Maksym Vladymarenko 1b – laureaci 5 miejsca
  3. Oliwier Dybowski kl. 1c i Jan Gruszka kl. 1b - laureaci 7 miejsca
  4. Natalia Soja kl. 1c i Borys Wysocki kl. 1a – laureaci 8 miejsca
  5. Szymon Korgul 1 b oraz Igor Nosel i Franciszek Zbrzyzny  kl. 1a - laureaci 9 miejsca
  6. Marcel Fikus kl. 1c i Wikor Pawuska kl. 1b – laureaci 10 miejsca

Klasy drugie:

  1. Piotr Wieczorek i Łukasz Modzelewski kl. 2a – laureaci 1 miejsca
  2. Julian Kawczyński i Szczepan Pstrągowski kl. 2b - laureaci 6 miejsca

Klasy trzecie:

  1. Mikołaj Betlejewski kl. 3b – laureat 1 miejsca
  2. Aleksandra Och kl. 3b – laureatka 10 miejsca

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów – w marcu kolejna edycja konkursu!

Szczególne podziękowania kieruję do pań wychowawczyń za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu.

Edyta Malotka

 

Konkursy czytelnicze

W tym roku szkolnym biblioteka przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Czytamy z Sercem.

Główne cele akcji to: promocja literatury i czytelnictwa, poszerzanie wiedzy uczestników na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijanie w uczestnikach akcji wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego. W ramach tego projektu zachęcam uczniów do wzięcia udziału w konkursach i aktywnościach związanych z tym tematem.

Przedmiotem pierwszego z nich jest stworzenie zakładki do książki wykonanej dowolną techniką plastyczno /techniczną i//lub przestrzenną, której tematem jest BOHATER O WIELKIM SERCU - bohater literacki. Konkurs jest zorganizowany w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej CZYTAMY Z SERCEM, do której przystąpiła biblioteka szkolna. Zakładki należy dostarczyć do końca września do biblioteki, gdzie również można zapoznać się ze szczegółowymi regulaminami konkursów.
Drugi to Ogólnopolski Konkurs Plastyczno- Czytelniczy SERCOWA OPOWIEŚĆ W LAPBOOKU.
Tematyka samodzielnie wykonanego lapbooka powinna przedstawiać książkę, która dotyczy przyjaźni, miłości, dobroci, tematykę chorób serca itp. Pracę należy dostarczyć do organizatorów do 26 września. Adres wysyłki i regulamin również dostępny jest w bibliotece szkolnej.

Małgorzata Baniewicz-Odrzywołek

Podsumowanie Wielkiego Maratonu Czytelniczego

11 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla laureatów, finalistów i wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie Wielki Maraton Czytelniczy. Trójmiejski portal informacyjny zamieścił obszerną relację z tego wydarzenia: Gala WMC

W tym roku nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki, rywalizując z ponad ośmioma tysiącami uczestników ze szkół z całej Polski. W naszej szkole do maratonu przystąpiły 34 osoby. W kategorii klas 4-6 tytuł Laureata otrzymała Anna Iwanowska, finalistkami zostały Izabela Och i Hanna Pruba. W kategorii klas 2-3 wyróżnienie otrzymał Franciszek Kawczyński. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Małgorzata Baniewicz-Odrzywołek, Hanna Żołyniak

OLBRZYMI SUKCES NASZEJ UCZENNICY MAGDALENY DUNST w wojewódzkim konkursie recytatorskim

Widać, że mocno trzymaliśmy kciuki za Magdę Dunst z kl.4b, gdyż odniosła wielki sukces! By dostać się do finału musiała pokonać wielu konkurentów z gminy i powiatu.

W finałowym wojewódzkim występie w Chmielnie, Magdalena pokonała wszystkich konkurentów swojej kategorii i zdobyła I miejsce w jednym z najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów kaszubskich Rodnômòwa, który odbył się już po raz 53.

Eliminacje wojewódzkie odbyły się 1-2 czerwca. Uczniowie recytowali z pamięci dwa utwory literackie w języku kaszubskim: wiersz i prozę.

Konkurenci reprezentowali wszystkie powiaty województwa pomorskiego, z każdego po jednym uczestniku. Magda reprezentowała powiat kartuski jako  najlepsza recytatorka. W zeszłym roku również reprezentowała nasz powiat i wówczas uzyskała równie wysokie drugie miejsce w województwie.

Nasza uczennica zaciekawiła słuchaczy niebanalną interpretacją utworów, nawiązując do aktualnej tematyki w utworze J. Mamelskiego „Mack- Kòmpùter” oraz życia szkolnego każdego dziecka w wierszu T. Fopke „Tómkòwiwstôjanié”.

Madziu gratulujemy!

Bogusława Gołąbek

Uczniowie klasy 5c zdobyli I i III miejsce w XVIII Wojewódzkim Konkursie Poetyckim

Hanna Karśnicka zdobyła I miejsce w XVIII Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Dobro to jedyna rzecz, którą się mnoży, gdy się ją dzieli"

Błażej Kreft zdobył III miejsce w XVIII Wojewódzkiego Konkursie Poetyckim „Dobro to jedyna rzecz, którą się mnoży, gdy się ją dzieli"

Składamy hołd  Wam, młodym adeptom sztuki poetyckiej, za to, że jesteście pełni wiary i optymizmu, że potraficie zachwycić swoją dojrzałością i miłością do ludzi. To Wy, bardzo młodzi poeci,  swoimi utworami potwierdzacie, że „Dobro to jedyna rzecz, którą się mnoży, gdy się ją dzieli”.

Beata Olwert

Konkurs recytatorski

Dnia 22 maja 2024 roku odbył się konkurs recytatorski dla klas 0 – III. Wcześniej w każdej klasie przeprowadzono eliminacje, które wyłoniły reprezentantów do konkursu. Poziom uczniów był bardzo wysoki i jury miało twardy orzech do zgryzienia podczas wyłaniania zwycięzców.

Ostateczne wyniki wyglądają następująco:

w kategorii klas 0 – I

I miejsce Alicja Szymikowska z klasy I C,

II miejsce Maja Karśnicka z klasy I A,

III miejsce Martynka Helt z klasy 0 B;

 w kategorii klas II – III

I miejsce Emma Nawrat z klasy II A,

II miejsce Hanna Liszewska z klasy II B,

III miejsce Piotr Kujach z klasy II C.

Wyróżnienia za udział w konkursie otrzymali: Anastazja Betlejewska z klasy 0 C, Malwinka Bieńkowska z klasy O E, Julian Kawczyński z klasy I B, Hanna Dunst z klasy III B i Błażej Freiberg z klasy III C.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w innych konkursach.

 

                                                                                                      Organizatorki konkursu

                                                                                                        Iwona Kowalkowska

                                                                                                        Iwona Łasica