Kalendarz grudniowy

Kochani!
Do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka dni. Zachęcamy Was do pobrania grudniowego kalendarza i realizowania zawartych w nim zadań. Niech oczekiwanie na święta będzie dobrze i ciekawie spędzonym czasem...
MSU

Dzień Chłopaka i Dzień Dziewczynki

W piątek (30 września) obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka.  Uczniowie z klas I – III  przyszli w tym dniu w eleganckich krawatach. Były wspólne zabawy, klasowe kino, popcorn i prezenty oraz wybór najsympatyczniejszego chłopca w każdej klasie.  Lista super chłopców przedstawia się następująco:

1a – Dawid Fikus

1b -  Mikołaj Pilichowski

1c – Alan Reclaf

2a – Patryk Maciejewski

2b – Mikołaj Betlejewski

3a – Rafał Maciaszczyk

3b – Dawid Kański

3c – Błażej Freiberg

W środę (11 października) obchodziliśmy Dzień Dziewczynki i Dzień Szalonych Fryzur.  Była to inicjatywa małego Samorządu Uczniowskiego. Każdy mógł przyjść w tym dniu do szkoły ze zwariowaną, dowolnie wymyśloną fryzurą. Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem  i na pewno w przyszłym roku ją powtórzymy.  Dziewczynki w dniu swojego święta otrzymały od chłopców prezenty oraz wzięły w pokazie mody zorganizowanym przez klasę II b.  W każdej klasie wybrano najmilszą dziewczynkę, która otrzymała od MSU dyplom oraz mały upominek.  Wyniki poniżej.

1a – Julia Załucka

1b – Maria Gałecka

1c – Agata Chojnowska

2a – Zuzanna Rutkiewicz

2b – Hanna Liszewska

3a – Aleksandra Myszk

3b – Hanna Dunst

3c - Antonina Marcinkowska

Jeszcze raz wszystkim chłopcom i dziewczynkom, którzy niedawno obchodzili swoje święta  składamy najserdeczniejsze , płynące z głębi serca życzenia . Uśmiechu na twarzy, pogody ducha  i spełnienia marzeń.           

Mały Samorząd Uczniowski

                                                                            

Dzień bez plecaka

Zabawa przywędrowała do nas z Ameryki. Zazwyczaj obchodzi się ją wiosną. I choć za oknami możemy zaobserwować padający śnieg, to kalendarzowa wiosna pozwala uczniom na odrobinę szaleństwa. W naszej szkole był to piątek 31 marca:)
Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Książki i przybory szkolne przynieśli m. in.: w walizce, skrzynce na narzędzia, taczce, chlebaku, sklepowym wózku bądź dla dzieci czy lalek, kaloszu, reklamówce foliowej, poszewkach na pościel, lodówce turystycznej...
Dobra zabawa, integrowanie szkolnej społeczności oraz rozluźnienie szkolnej atmosfery królowało tego dnia w naszej szkole.
Zapraszamy do galerii.

Opiekunki MSU i SU

Powitanie wiosny

Pierwszy dzień wiosny jest wesołym dniem, wyczekiwanym przez wszystkich. Z tej okazji w naszej szkole, 21 marca odbył się Dzień Szalonych Fryzur!
Nasza wspaniałą komisja nagrodziła słodkościami wielu uczniów, ponieważ wybór był baardzoo trudny. Postanowiliśmy jednak przyznać nagrodę specjalną, dla uczennicy klasy 0c – Leny Wójtowicz, na której gółwie uwiły gniazdka kolorowe ptaszki:)
Fantazja i nieskrępowana wyobraźnia zaowocowały zabawnymi i kunsztownymi fryzurami, które można podziwiać w poniższej galerii!
Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie - przede wszystkim za pracochłonne zaplatanie loków i warkoczyków, za precyzyjne farbowanie chłopięcych włosów i za wyrozumiałość.

Opiekunki MSU i SU

Mój zeszyt - moja wizytówka

W dniu 13 marca 2023 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dla klas 1-3 na najładniejszy zeszyt, pt .: Mój zeszyt – moja wizytówka.
Najładniejszy zeszyt to taki, który jest prowadzony systematycznie i starannie. Pismo jest czytelne i przejrzyste. Mało w nim skreśleń, poprawek, śladów korektora. Zeszyt powinien być czysty, bez zagięć, oprawiony i podpisany - imię, nazwisko, przedmiot i klasa. Zeszyt jest nie tylko zapisem tego, co dzieje się na lekcjach, to także zbiór informacji, z których można wielokrotnie korzystać.
Zeszyt ucznia świadczy o nim samym!

Właściciele najpiękniejszych zeszytów to:
Diana Laskowska - klasa 1a
Wiktoria Laskowska - klasa 1a
Martyna Liszewska – klasa 1b
Ada Raczkowska - klasa 1c
Martyna Praska - Wenderlich - klasa 2a
Kacper Browarczyk - klasa 2a
Polina Semenenko - klasa 2b
Maja Walczak - klasa 3a
Piotr Grubba - klasa 3b
Blanka Zdanowska – klasa 3c

Zależy nam na tym, aby zeszyty uczniów naszej szkoły były prowadzone systematycznie i starannie, dlatego zapraszamy do udziału w drugiej edycji, której rozstrzygnięcie będzie w czerwcu.

Gratulujemy i  zapraszamy do galerii.  

Opiekun MSU, Małgorzata Drawc

Biegane Dyktando

Dnia 13 marca 2023 r. MSU zorganizował Biegane Dyktando dla klas 2 i 3. Uczniowie dobrali się w pary, a następnie podzieleni zostali na „biegaczy” i „pisarzy”. Ich zadanie polegało na napisaniu w określonym czasie jak najdłuższego tekstu z jak najmniejszą liczbą błędów. Dodatkowym utrudnieniem był dystans, który należało pokonać, tak aby po drodze nie zapomnieć treści. Nad przebiegiem zabawy czuwały starsze koleżanki, które również sprawdzały jak młodsi opanowali zasady ortografii.
Taka metoda pracy rozwija umiejętność czytania ze zrozumieniem, prawidłową wymowę, spostrzegawczość i czujność ortograficzną. Przy okazji doskonali współpracę w grupie, ale przede wszystkim dostarcza mnóstwa pozytywnej energii i radości.
Wszystkim uczniom należą się brawa!
Wyróżnienie otrzymali:
Sara Mach i Martyna Praska - Wenderlich - klasa 2a
Nikola Galuhn i Marcelina Niewęgłowska - klasa 2b
Maja Walczak i Agata Smolarek - klasa 3a
Izabela Och i Amelia Pindel - klasa 3b
Franciszek Zawadzki i Bartosz Kowalski - klasa 3c

Opiekun MSU, Małgorzata Drawc

Życzenia Świąteczne od MSU

Z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas 1-3 życzą Wszystkim, aby świąteczny czas przepełniony był radością, ciepłem i rodzinną atmosferą. Niech przyniesie odpoczynek i chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków oraz energię i pomyślność na cały następny rok.
MSU- M. Drawc