Podsumowanie Wielkiego Maratonu Czytelniczego

11 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla laureatów, finalistów i wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie Wielki Maraton Czytelniczy. Trójmiejski portal informacyjny zamieścił obszerną relację z tego wydarzenia: Gala WMC

W tym roku nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki, rywalizując z ponad ośmioma tysiącami uczestników ze szkół z całej Polski. W naszej szkole do maratonu przystąpiły 34 osoby. W kategorii klas 4-6 tytuł Laureata otrzymała Anna Iwanowska, finalistkami zostały Aleksandra Och i Hanna Pruba. W kategorii klas 2-3 wyróżnienie otrzymał Franciszek Kawczyński. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Małgorzata Baniewicz-Odrzywołek, Hanna Żołyniak

OLBRZYMI SUKCES NASZEJ UCZENNICY MAGDALENY DUNST w wojewódzkim konkursie recytatorskim

Widać, że mocno trzymaliśmy kciuki za Magdę Dunst z kl.4b, gdyż odniosła wielki sukces! By dostać się do finału musiała pokonać wielu konkurentów z gminy i powiatu.

W finałowym wojewódzkim występie w Chmielnie, Magdalena pokonała wszystkich konkurentów swojej kategorii i zdobyła I miejsce w jednym z najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów kaszubskich Rodnômòwa, który odbył się już po raz 53.

Eliminacje wojewódzkie odbyły się 1-2 czerwca. Uczniowie recytowali z pamięci dwa utwory literackie w języku kaszubskim: wiersz i prozę.

Konkurenci reprezentowali wszystkie powiaty województwa pomorskiego, z każdego po jednym uczestniku. Magda reprezentowała powiat kartuski jako  najlepsza recytatorka. W zeszłym roku również reprezentowała nasz powiat i wówczas uzyskała równie wysokie drugie miejsce w województwie.

Nasza uczennica zaciekawiła słuchaczy niebanalną interpretacją utworów, nawiązując do aktualnej tematyki w utworze J. Mamelskiego „Mack- Kòmpùter” oraz życia szkolnego każdego dziecka w wierszu T. Fopke „Tómkòwiwstôjanié”.

Madziu gratulujemy!

Bogusława Gołąbek

Uczniowie klasy 5c zdobyli I i III miejsce w XVIII Wojewódzkim Konkursie Poetyckim

Hanna Karśnicka zdobyła I miejsce w XVIII Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Dobro to jedyna rzecz, którą się mnoży, gdy się ją dzieli"

Błażej Kreft zdobył III miejsce w XVIII Wojewódzkiego Konkursie Poetyckim „Dobro to jedyna rzecz, którą się mnoży, gdy się ją dzieli"

Składamy hołd  Wam, młodym adeptom sztuki poetyckiej, za to, że jesteście pełni wiary i optymizmu, że potraficie zachwycić swoją dojrzałością i miłością do ludzi. To Wy, bardzo młodzi poeci,  swoimi utworami potwierdzacie, że „Dobro to jedyna rzecz, którą się mnoży, gdy się ją dzieli”.

Beata Olwert

Konkurs recytatorski

Dnia 22 maja 2024 roku odbył się konkurs recytatorski dla klas 0 – III. Wcześniej w każdej klasie przeprowadzono eliminacje, które wyłoniły reprezentantów do konkursu. Poziom uczniów był bardzo wysoki i jury miało twardy orzech do zgryzienia podczas wyłaniania zwycięzców.

Ostateczne wyniki wyglądają następująco:

w kategorii klas 0 – I

I miejsce Alicja Szymikowska z klasy I C,

II miejsce Maja Karśnicka z klasy I A,

III miejsce Martynka Helt z klasy 0 B;

 w kategorii klas II – III

I miejsce Emma Nawrat z klasy II A,

II miejsce Hanna Liszewska z klasy II B,

III miejsce Piotr Kujach z klasy II C.

Wyróżnienia za udział w konkursie otrzymali: Anastazja Betlejewska z klasy 0 C, Malwinka Bieńkowska z klasy O E, Julian Kawczyński z klasy I B, Hanna Dunst z klasy III B i Błażej Freiberg z klasy III C.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w innych konkursach.

 

                                                                                                      Organizatorki konkursu

                                                                                                        Iwona Kowalkowska

                                                                                                        Iwona Łasica

 

Sukces naszej uczennicy w konkursie ortograficznym

9 maja uczennica klasy 7B, Zuzanna Dobek-Halman, wzięła udział w finale VI Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas VII organizowanym przez Szkołę Podstawową im. majora Henryka Sucharskiego w Gościcinie. Jej zadaniem było napisanie dyktanda ze słuchu z jak najmniejszą ilością błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Zuzia zdobyła III miejsce i uzyskała tytuł Laureata Konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

Kaszubski Konkurs Recytatorski

Jednym z trudniejszych konkursów języka kaszubskiego jest coroczny konkurs recytacji literatury kaszubskiej „ Rodnômòwa” , który odbywał się już po raz 53. Uczniowie recytują z pamięci dwa utwory literackie: wiersz i prozę.

W tym roku konkurs gminny odbył się 29 kwietnia w szkole Podstawowej w Pępowie.

Z naszej szkoły wzięły udział dwie uczennice Kaja Miotk i Magdalena Dunst z kl.4b.

Obie dziewczynki zaprezentowały się pięknie. Konkurs uwieńczył sukces naszej uczennicy Magdaleny Dunst, która zdobyła II miejsce i zakwalifikowała się do etapu powiatowego.

Magda jest zeszłoroczną laureatką, która w zeszłym roku dotarła aż do etapu wojewódzkiego.

Życzymy Madzi sukcesu i trzymamy kciuki ????

Bogusława Gołąbek