Klasa 2a wzięła udział w CODE WEEK 2018

Realizowaliśmy cykl scenariuszy zajęć ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować. Poznaliśmy historię Code Week, stronę www.codeweek.eu, na której uczniowie odszukiwali wydarzenia naszej szkoły. Ćwiczyliśmy tym samym rozpoznawanie państw na mapie Europy i nazwy kontynentów. Wykonywaliśmy taniec robotów inspirowany hymnem UE „Oda do radości”. Wspólnie kodowaliśmy napis Code Week z wykorzystaniem ozobotów i maty edukacyjnej. Uczyliśmy się o swoim województwie - wcieliliśmy się w role przewodników i prezentowaliśmy miejsca, które warto zwiedzić w Trójmieście i nie tylko. Powstały mapy o pięknych  trasach do zwiedzania.  Kolejnego dnia uczniowie odszyfrowywali ukryte wiadomości o Chwaszczynie. Piątego dnia podsumowaliśmy nasz udział w obchodach Code Week z programem Uczymy Dzieci Programować tworząc w parach plakaty. Rozmawialiśmy o minionych dniach, wrażeniach i pomysłach do dalsze realizacji.

W codziennej pracy wykorzystywaliśmy różnorodne narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnej, wyobraźnię i kreatywność. Korzystając z inspiracji: EduSense, Uczymy Dzieci Programować, Kodowanie na dywanie oraz Code Week 2018 wzbogaciliśmy swoje doświadczenia.

Tydzień z Code Week to nie tylko rozwijanie logicznego, algorytmicznego działania, ale przede wszystkim czas wspólnej, radosnej zabawy i integracji klasy. Nasza szkoła i klasa 2a wraz z nauczycielem otrzymali certyfikaty uczestnictwa w Code Week 2018.

Małgorzata Kisiel