Szachy w szkole

Minął kolejny rok, kiedy uczniowie klas II i III uczestniczyli w programie Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole”. W tym roku szkolnym otrzymaliśmy kolejny komplet szachownic, bierek szachowych oraz tablicę demonstracyjną. Dzięki temu  mogliśmy zachować  reżim sanitarny w trakcie zajęć.

Klasy drugie uczyły się podstaw gry w szachy, poznawały szachownicę, sposoby poruszania się i wartości bierek szachowych, a także zasady tej królewskiej gry.

Klasy trzecie miały możliwość poznania podstawowych motywów taktycznych. Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się przy tym bawili.

W imieniu swoim oraz pani Jolanty Iwańczak chciałam podziękować dzieciom biorącym udział w projekcie za uwagę i zaangażowanie.

Ewa Pelc