Szachy w szkole

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole kontynuujemy prowadzenie zajęć szachowych. Biorą w nich udział klasy 2a, 2b, 2c, 3a i 3b. Młodzi szachiści spotykają się raz w tygodniu by poznać lub doskonalić tajniki tej królewskiej gry. Szkoła nasza bowiem, wiele lat temu, przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Edukacja przez szachy w szkole”. Jest on skierowany do uczniów edukacji wczesnoszkolnej, a jego celem jest przede wszystkim rozwijanie umiejętności matematycznych, szczególnie w zakresie logicznego i analitycznego myślenia oraz orientacji przestrzennej. Nasi uczniowie radzą sobie doskonale. Aktywnie biorą udział w lekcjach, chętnie rozwiązują zagadki szachowe i systematycznie podnoszą swoje umiejętności. Kto wie może w przyszłości, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna, przywieziemy puchary z turniejów?

Jolanta Iwańczak