Dmuchańce

Zapisy do XXVI edycji Pucharu Tymbark

Szanowni Państwo,

już tylko do 31 stycznia trwają zapisy do XXVI edycji Pucharu Tymbark – największego w Europie bezpłatnego turnieju piłkarskiego dla dzieci. Zwycięzcy spotkają się z reprezentacją Polski, zobaczą na żywo mecz Biało-Czerwonych, zagrają na jednym z największych stadionów w Polsce oraz wezmą udział w treningu pod okiem selekcjonerów kadr młodzieżowych. To ostatni moment, by zgłosić drużyny i umożliwić dzieciom spełnienie sportowych marzeń. Zgłoszenia drużyn mogą dokonać nauczyciele (np. przedszkolni, edukacji wczesnoszkolnej czy wychowania fizycznego), trenerzy oraz rodzice (za zgodą dyrektora szkoły), wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.puchartymbark.pl

Wyniki szkolnych konkursów "Wieniec Adwentowy" i Szopka bożonarodzeniowa

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie pięknych wieńców, które upiększały naszą szkołę i tworzyły nastrój przedświąteczny.
W tym roku po raz pierwszy poziom był wyrównany dlatego uczniowie klas I-III jednogłośnie otrzymali I miejsca. Są to: Bartek Pindel 1a, Julia Zbrzyzna 1a, Leon Licbarski 3c, Nataniel Miotke 2d, Lida Borkowska 1a, Emilia Licbarska 1a, Zuzia Czapska 1c.

kategoria klas IV-VII
I miejsce Maja Fikus 8b
II miejsce Filip Kosicki 6c
III miejsce Maciej Kulas 8c
IV miejsce ex aeqo: Ania Sołtan 4c, Marta Wierzbicka 4c, Stanisław Lehman 5c, Amelia Pindel 6b, Nadia Pindel 5b
Gratulujemy!

Wyniki szkolnego konkursu "Szopka Bożonarodzeniowa"

Dziękujemy Wszystkim uczestnikom konkursu za ich chęci, inwencję twórczą i podtrzymywanie tradycji świątecznych. Cieszymy się, że mogliśmy podziwiać piękne szopki.

Uczniowie klas I-III
I miejsce Marysia Gałecka 3b
II miejsce Dawid Trantau 1b
III miejsce Nataniel Miotke 2d i Bartek Pindel 1a

Uczniowie klas IV-VIII
I miejsce maja Fikus 8a
II miejsce Stanisław Lehman 5c
III miejsce Laura Strojnowska 6a

Gratulujemy!

Anna Bela

Życzenia Świąteczne

Sukces naszego ucznia

Uczeń Piotr Pytko z klasy 8B jest zawodnikiem Reprezentacji Polski Dzieci i Młodzieży z cukrzycą Typu 1 w piłce nożnej „Slodka Polska”.
Dołączył do Reprezentacji w marcu 2025, już w sierpniu dostał swoje pierwsze powołanie na międzynarodowy turniej Portimao Internatcional Cup 2025 w Portugalii. Piotr jest bardzo pracowity i ambitny, jesteśmy z niego bardzo dumni.
Zawodnicy „Slodka Polska „ udowadniają, że z cukrzycą Typu 1 można żyć aktywnie, rywalizować i reprezentować Polskę na międzynarodowej scenie.
Na co dzień Piotr trenuje w klubie Jaguar Gdańsk grając w CLJ U-15.

Mikołajki w naszej szkole

Dnia 5 grudnia 2025 w naszej szkole odbyły się wesołe i radosne mikołajki. Od samego rana panowała miła, świąteczna atmosfera. Szkoła była pięknie udekorowana – sale lekcyjne oraz korytarze ozdobiono choinkami, gwiazdkami i świątecznymi dekoracjami. 

Dzieci oraz pracownicy szkoły  ubrani byli w czerwone stroje i czapki mikołajowe, co dodatkowo podkreślało wyjątkowy charakter tego dnia. Do szkoły zawitał Mikołaj, który rozdawał dzieciom cukierki i wywoływał na twarzach wszystkich szerokie uśmiechy. Uczniowie chętnie robili sobie z nim pamiątkowe zdjęcia. 

Młodsi uczniowie przygotowali dla Mikołaja piosenki, które pięknie zaśpiewali. W ramach podziękowania Mikołaj składał dzieciom serdeczne życzenia zdrowia, radości i spełnienia marzeń. Był to bardzo miły i wesoły dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

MSU i SU 

Dziady cz. II w klasie 7b

Uczniowie klasy 7b omawiali lekturę w nietypowy i bardzo angażujący sposób. W ramach zajęć pracowali w grupach, przygotowując krótkie scenki dramowe inspirowane wylosowanymi duchami z lektury. Każda grupa opracowała własny scenariusz, dbając o poprawne opanowanie tekstu, wyrazisty podział ról oraz odpowiednie dopasowanie światła i nastroju do prezentowanej sceny. Praca nad inscenizacjami wymagała od uczniów współpracy, kreatywności oraz odpowiedzialności za powierzone zadania. Efektem były ciekawe i przemyślane prezentacje, które pomogły lepiej zrozumieć treść lektury oraz motywy postępowania bohaterów. Zajęcia spotkały się z dużym zaangażowaniem uczniów i pokazały, że nauka poprzez działanie może być zarówno efektywna, jak i inspirująca.
 
Aneta Hinc
 
 
 
 

Świąteczna zbiórka - pomoc dla rodzinnego domu w Pucu zakończona

Szkolne koło Wolontariatu przygotowało zbiórkę, która trwała do 04.12.2025. Zaczęliśmy 07 listopada, wolontariusze przygotowali plakaty, aby zachęcić do zbiórki. Cała społeczność szkoły: rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły uzbierali pełen karton darów. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, za to że mogliśmy wspomóc dzieci i młodzież. Otrzymaliśmy również dyplom - serdeczne podziękowania od rodziny w Pucu oraz życzenia zdrowych i pogodnych Świąt bożego Narodzenia.

Podziękowania za serce na dłoni.

Szkolne Koło Wolontariatu