Spotkanie autorskie z pisarką Wiolettą Piasecką

Pisarka opowiadała o swoich nowych książkach o tematyce patriotycznej "Ignasiu" i "Faustynce", które są wspaniałą lekturą w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Następnie zaprosiła uczniów do wzięcia udziału w bajkowym quizie. Potem odbyło się przedstawienie kukiełkowe o przygodach pieska, które bardzo rozbawiło publiczność. Autorka przedstawiła również bohaterów książki "Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń". Sprawdziła wiedzę uczniów na temat znajomości piłkarzy. W tym temacie bezkonkurencyjni byli chłopcy. Nieodłącznym elementem przebiegu spotkania były wróżby, które wylosowało wielu młodych czytelników. Czy się spełnią? Zobaczymy. W każdym razie zabawa była niezapomniana.

Uczniowie mieli również możliwość zadania pytań pisarce, z czego z ochotą skorzystali. Interesowała ich m.in. pierwsza napisana książka przez Panią Wiolettę, jak długo pracuje się nad książką, czy autorka używa maszyny do pisania.

Na zakończenie spotkania czytelnicy mogli zakupić książki autorstwa Wioletty Piaseckiej wraz z autografem.

Spotkanie było niesamowite i pełne pozytywnej energii, która udzieliła się wszystkim uczestnikom.

Małgorzata Kisiel