Wychowanie przedszkolne

Listopadowe święta u przedszkolaków

Listopad jeszcze jesienny i zadumany, chociaż w naszych oddziałach radosny. Świętowaliśmy najpierw Dzień Jeża nasze prace i zadania skierowane były w stronę tego malutkiego zwierza. Dzieci uczyły się wierszyka, wykonywały zadania matematyczne, wycinały kolce i poznały ciekawostki na jego temat. Z okazji Święta Niepodległości wszystkie przedszkolaki w strojach galowych odśpiewały hymn Polski,  poznały symbole narodowe. Niektóre grupy własnoręcznie wykonały kotyliony biało czerwone i nauczyły się wiersza patriotycznego. 
15 dnia tego miesiąca uczciliśmy Dzień Krwinki  w ramach projektu edukacyjnego „Twoja krew, moje życie”. Dzieci ubrały się w czerwonych kolorach, dowiedziały się jak niezastąpiona  jest krew dla człowieka. Oglądały film „ Było sobie Życie- Krew”, wykonywały ćwiczenia oddechowe i liczne prace plastyczne o krwinkach. 
Magdalena Makurat 

Dzień Muzyki i Gier Planszowych w zerówkach

W październiku oprócz wielu działań opisanych wcześniej w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Muzyki, w którym to dzieci miały okazję zobaczyć oraz posłuchać różnych instrumentów. Alicja i Krzysztof, uczniowie naszej szkoły, zagrali mini koncert na gitarze i instrumencie perkusyjnym. Ćwiczyły też grę na dzwonkach.  W Dzień Gier Planszowych, młodsze przedszkolaki włączyły się z wielkim zaangażowaniem do układania puzzli zaś starsi zagrali w rozmaite gry edukacyjne. Najstarsi wykonali samodzielnie własne gry planszowe. Gratulujemy kreatywności i zdolności naszym dzieciom. 

Dzień Drzewa i Dzień Zwierząt

Dnia 4 października jest międzynarodowy Dzień Zwierząt, zaś 12 dnia miesiąca Dzień Drzewa. Tak więc, we wtorek, gdy starsi koledzy wyruszyli sadzić drzewka, nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Leźnie.  Tam poznały cały proces wysiewania i hodowli sadzonek drzew leśnych. Pani leśniczy oprowadziła nas po szkółce i opowiedziała o tym, jak działa i co robi się w tym miejscu. 
W dzień zwierząt każda z grup wychowania przedszkolnego poznawała prawa zwierząt, jak należy się zachowywać gdy spotkamy dzikie lub nieznane zwierzę. Dzieci wykonały różne prace plastyczno- techniczne. 
Nauczyciele oddziałów wychowania przedszkolnego 

Wrzesień u przedszkolaków

We wrześniu oprócz Dnia Kropki i innych nietypowych świąt przypada Dzień Przedszkolaka. Ten dzień u nas świętowaliśmy hucznie z pochodem, było kino, medale i przede wszystkim dobra zabawa. Kolejnym ciekawym dniem był Dzień Spadającego Liścia, kiedy to przedszkolaki oprócz zabaw i zajęć tematycznych wyszły w teren na „Sprzątanie Świata” i pozbierały  śmieci. Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie także uwieczniono Dzień Chłopaka. Zapraszamy do oglądania:). 

Nauczyciele wychowania przedszkolnego 

Dzień Kropki w przedszkolu

Kolejny raz świętowaliśmy w naszych oddziałach przedszkolnych Międzynarodowy Dzień Kropki, jest to święto kreatywności odwagi i zabawy. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Tego dnia podjęliśmy z dziećmi wiele kreatywnych działań i zabaw, w których królowała oczywiście KROPKA.

Nauczyciele oddziałów przedszkolnych

 

OGŁOSZENIE W SPRAWIE ZEBRAŃ Z RODZICAMI DZIECI ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Spotkania odbędą się 31.08.2021r. wg następującego harmonogramu:

sala nr 1 – wejście nr 3 (od sekretariatu)

 1. 0 a godz.  16.00 – 16.30 
 2. 0 f godz.  16.45 – 17.15 
 3. 0 e godz.  17.30 – 18.00

sala nr  3 – wejście nr 4(przy pokoju nauczycielskim)

 1. 0 b godz.  16.00 – 16.30
 2. 0 d godz.  16.45 – 17.15
 3. 0 c godz.  17.30 – 18.00

Zasady uczestnictwa w zebraniach – zgodnie z obowiązującymi wytycznymi:

 1. W zebraniu może uczestniczyć tylko jedna osoba z rodziny dziecka.
 2. Do budynku mogą wejść osoby zdrowe bez objawów chorobowych typu: temperatura, kaszel.
 3. Do budynku nie mogą wchodzić osoby przebywające na kwarantannie lub w izolacji.
 4. Przed wejściem do szkoły należy zdezynfekować ręce, założyć maseczkę ochronną na usta i nos.
 5. W trakcie spotkania należy stosować się do zaleceń nauczyciela i zachować bezpieczną odległość od innych uczestników.