Wychowanie przedszkolne

Dzień piekarza oraz pierwszy dzień wiosny w oddziałach przedszkolnych

We wtorek 19.03.2019  dzieci odwiedził cukiernik Pan Krzysztof Wanke. Dzieci wzięły udział we wspólnej zabawie „ Mało nas do pieczenia chleba”. Poznały zawód piekarza oraz cukiernika i zapoznały się z etapami wypieku chleba : obejrzały wspólnie krótki film „Od ziarenka do bochenka”. Przedszkolaki poznały produkty do wyrobu pieczywa. Miały możliwość wspólnie przygotować ciasto na babeczki oraz wzięły udział w degustacji różnego rodzaju pieczywa. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne nawiązujące do tematyki spotkania, a grupa OD otrzymała babeczki od jednego z uczniów, które dzieci ozdabiały.

Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi za poświęcony czas i ciekawe warsztaty kulinarne !

       W czwartek 21.03.2019 powitaliśmy wiosnę. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono,  lub w stroju Pani Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer w przygotowanych wiosennych opaskach,  podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Wspólnie upiekliśmy  gofry, które dzieci ozdabiały według własnego pomysłu, a później zjadły ze smakiem. Odbył się również konkurs plastyczny pt.: „Pani Wiosna”.

…po takim powitaniu, Wiosna na pewno zawita u nas na dobre smile

M. Drawc

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Dnia 08.02.2019 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pizzy. Z tej okazji wszystkie grupy przedszkolne wykonywały zadania plastyczne, przypomniały sobie o zasadach zdrowego odżywiania,  wspólnie komponowały składniki potrzebne do zrobienia pizzy, rozmawiały o smakach, poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi...na zakończenie dnia wspólnie skosztowały Pizzę Gigant:)

To był pyyyszsznnyy dzień!!!

Bal Karnawałowy w przedszkolu

W piątek 01.02.2019 dzieci bawiły się razem na Balu Karnawałowym, który poprowadziły wspaniałe wodzirejki, panie: Małgosia, Paulina, Ania oraz Lucyna, których działania wspierały niezastąpione panie: Ola i Iwonka :) Bojowa ekipa sprawiła, że dzieci z uśmiechem od ucha do ucha bawił się tego dnia. Panie zadbały o niezwykłą atmosferę podczas balu. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Były konkursy, m. in.: Spaghetti, Gorące krzesełka, Taniec z balonami oraz zabawy w Pociąg,  Labada, Taniec połamaniec, Limbo, Krasnoludek i wiele innych. Zwycięzcy proponowanych konkurencji zostali nagrodzeni medalami. Dzieci przyszły w przepięknych strojach; obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, żołnierzy - komandosów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek Czerwony Kapturek, Elza i jej siostra Anka, Spider -Man... nie sposób zliczyć i wymienić wszystkie.  Na zakończenie balu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, a w klasach na dzieci czekał poczęstunek, quizy oraz maski i skręcane balonowe figurki.

      To był bardzo udany i wesoły dzień. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem balu!!! Dziękujemy Rodzicom za przegotowanie wspaniałych strojów dla dzieci. Kolejny bal już za rok :)

M. Drawc

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego 18. 01. 2019 r. odbyła się wyjątkowa uroczystość, na której gościliśmy kochane  Babcie i kochanych Dziadków.
Mali artyści wystąpili w specjalnie przygotowanym programie artystycznym, poprzez który wyrazili swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Był polonez, piosenki, układy taneczne, inscenizacje i recytacja werszków. 
Na zakończenie uroczystości był tort oraz słodki poczęstunek, który przegotowali rodzice, a wnuczęta wręczyły dziadkom i babciom samodzielnie przygotowane upominki.
     Dzień Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości. Dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku, co dało wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

 M. Drawc

Czytaj więcej...

Spotkanie z Mikołajem

Przedszkolaki od kilku dni wyczekiwały z niecierpliwością odwiedzin niezwykłego gościa...Wcześniej dzieci bardzo starannie wykonały prace plastyczne związane z Mikołajkami, uczyły się wierszy i piosenek. Ubrały choinkę klasową, udekorowały  salę i przyszły w czerwonych strojach. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał je, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Przedszkolaki z ogromną radością zaprezentowały przed Mikołajem wyuczone piosenki. Był również wspólny taniec  i zdjęcia. Na zakończenie Mikołaj obdarował wszystkie przedszkolaki upominkami. 

…. Dzieci zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!  

M. Drawc

Czytaj więcej...

Andrzejki w grupach przedszkolnych

W miniony piątek (30.11.2018) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę na Mikołaja” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Dostały również informacje, co powinny robić, aby być zdrowym i wesołym przedszkolakiem. Najwięcej emocji zbudziło lanie wosku …. wywróżyliśmy sobie bogactwo i dalekie podróże..... ach:) Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek, różne konkurencje oraz krótki seans filmowy. Ten magiczny dzień był okazją do radości, zapoznania się z tradycją andrzejkową i integracji grup.

Czytaj więcej...