Wychowanie przedszkolne

Dzień matematyki

W piątek 19 marca dzieci z grup najstarszych obchodziły Światowy Dzień Matematyki. W tym dniu każdy przedszkolak miał możliwość wykazać się podczas zadań matematycznych.  Starszaki doskonale poradziły sobie z różnorodnymi zagadkami ze świata matematyki, co sprawiło, że na ich twarzach pojawił się uśmiech. Zabawy pobudziły kreatywność dzieci oraz pozwoliły na doskonalenie umiejętności. Dzieci podczas wspólnych zabaw i gier matematycznych przekonały się kolejny raz, że ciekawą zabawą dla każdego smyka może być także MATEMATYKA!

Wychowawczynie grup: 0a, 0b, 0c

Luty w przedszkolu

W tym miesiącu we wszystkich grupach przedszkolnych obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd pochodzi ta potrawa i jakie są rodzaje pizzy. Wykonywały prace plastyczne i zadania matematyczne w których królowała pizza. W Walentynki dzieci  rozmawiały o tym,  co tego dnia celebrujemy i dlaczego to uczucie jest tak ważne w życiu. Oprócz tego świętowaniu towarzyszyły gry, zabawy i wesoła muzyka. Wszystkie przedszkolaki pojechały do Gdyni na przedstawienie teatralne „Ach ta Pipi”, bardzo wesoła i ciekawa inscenizacja podobała się dzieciom. W tłusty czwartek skosztowaliśmy pączki i bawiliśmy się na zabawie karnawałowej. Siedemnastego lutego natomiast był „Dzień kota”. Kot to pocieszne zwierzę, bardzo często  spotykane w domu, jedno z ulubionych zwierzątek dzieci. Tego dnia  tematem przewodnim były  koty.
Magdalena Makurat

Grudzień w oddziałach przedszkolnych

Barbórka-Dzień Górnika, dzieci mogły zobaczyć i dotknąć węgiel oraz dowiedzieć się jak wyglada praca w kopalni. Malowały węglem rysunkowym, wykonywały i kolorowały czako.
Odwiedził nas też pewien bardzo miły gość- Mikołaj. Przedszkolaki zaśpiewały mu piosenki i otrzymały prezenty. W Dzień Herbaty poznały różne rodzaje tego napoju. Dzieci bawiły się w sklep i  porównywały   smaki.
W każdej grupie odbyły się spotkania przy świątecznym stole. Śpiewając wspólnie kolędy  składały sobie życzenia. Państwu również składamy najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne, spokojnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. 

Wyniki konkursu „Kartka bożonarodzeniowa"

Dnia 7.12.2022 r. rozstrzygnięto konkurs na „Kartkę bożonarodzeniową”.

Komisja zdecydowała się przyznać następujące miejsca:

MIEJSCE I

Domaszk Aleksandra      kl. O a

Wendt Liwia                   kl.  O b

Hallmann Natalia            kl.  O c

Betlejewska Anastazja    kl.  O d

Klik Laura                       kl.  O e

Barkowska Zuzanna        kl.  O f

MIEJSCE II

Chojnowska Agata            kl. O a

Gałecka Maria                   kl. O b

Karśnicka Maja                 kl. O c

Smolarek Emil                  kl. O d

Bieńkowska Malwina       kl. O e

Richert Kinga                    kl. O f

MIEJSCE III

Sajko Szymon            kl.  O a

Kulas Kornelia           kl.  O b

Korytowska Amelia   kl.  O c

Paluch Stanisław        kl.  O d

Roszkowska Karina   kl.  O e

Lubińska Jagoda        kl.  O f

 

                                             GRATULUJEMY

Brygida Mach

Aleksandra Niziołek

Przedszkole w listopadzie

W listopadzie  z okazji Dnia Postaci z Bajek dzieci ubrały się w stroje ulubionych bohaterów. Zadawały zagadki o bajkach, bawiły się teatrzykiem cieni "Kot w butach". Święto Niepodległości uczciliśmy oglądając koncert online. Następnymi wydarzeniami szczególnymi był Dzień Kredki i Dzień Misia. Kredki zostały dobrze zatemperowane, przeliczone i posegregowane w różnych konfiguracjach.  Przedszkolaki poznały historię misia pluszowego, każdą grupę odwiedził tez olbrzymi miś do którego mogły się przytulić. Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.
W Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wszyscy zapoznali się ze swoimi prawami jak też i obowiązkami. 

Magdalena Makurat

Październik w przedszkolu

Październik w oddziałach wychowania przedszkolnego  zaczął się muzycznie. W Międzynarodowy Dzień Muzyki dzieci poznały  różne instrumenty i usłyszały ich dźwięk. 
Dzień Gier planszowych upłynął na zabawie przy grach i układaniu puzzli.
W Dzień Edukacji Narodowej przedszkolaki brały udział w uroczystym apelu. Miłą niespodzianką był występ kolegów i koleżanek z grupy 0a. W strojach galowych zaśpiewali piosenkę dla nauczycieli. Pod koniec miesiąca świętem nietypowym był Dzień Makaronu. Dzieci farbowały makaron, żeby potem zrobić piękne prace plastyczne. W październiku oglądaliśmy transmisję na żywo z Teatru Dzieci Zagłębia -„Noniek”.  Do naszej szkoły przyjechał Teatr Żywego Aktora w Krakowie i zaprezentował bajkę „Kot w butach”. 
Magdalena Makurat