Innowacja pedagogiczna

Innowacja pedagogiczna „Sanktuaria Maryjne w Polsce”

W roku szkolnym 2023 -2024 na lekcjach religii została przeprowadzona innowacja pedagogiczna.
Adresatami są klasy były klasy piąte. Podczas zajęć lekcyjnych z religii uczniowie zostali zapoznani z tematem o sanktuariach, po czym sami poszukiwali i pogłębiali wiedzę na temat Sanktuariów polskich. W kolejnym etapie uczniowie przygotowywali lapbooki. Na koniec prezentowali swoje prace na forum klasy. Opowiadali o miejscach, ich atrakcjach, ciekawostkach, przygotowali zagadki i mini quizy. Uczniowie wykazali się kreatywnością i udowodnili, że Sanktuaria to piękne i ciekawe miejsca, które warto znać i zwiedzać. Prace zostały umieszczone na klasowej wystawie. Zajęcia spodobały się uczniom klas piątych i będziemy je powtarzać.

Anna Rajek

Udział uczniów klasy 4c w innowacji

Uczniowie klasy 4c uczestniczą w Innowacji  pedagogicznej przygotowanej przez naszego szkolnego psychologa-panią Annę Herę. Warsztaty pod hasłem "Sztuka uczenia się" cieszą się ogromną sympatią uczniów, a ich zaangażowanie w powierzone zadania upewnia nas w tym, że informacje przekazywane przez panią psycholog są dla nich ciekawe i inspirujące. Oto kilka tematów omawianych na zajęciach w formie wesołych warsztatów:
Zarządzanie sobą w czasie.
Jak szybciej zapamiętać i sobie przypomnieć?
Czas na relaks.
Czy tekst można połknąć?
Co ma piernik do wiatraka-kreatywne myślenie.
Nie możemy doczekać się kolejnych zajęć:-)
Aneta Hinc
 

Innowacja pedagogiczna "Kamishibai - teatr ilustracji jako metoda popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych"

W roku szkolnym 2022/2023 w bibliotece szkolnej została przeprowadzona innowacja pedagogiczna. Była ona adresowana do klas 0, zajęcia z teatrzykiem miały także 2 klasy 1 oraz uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z historią Kamishibai oraz kilkoma opowiadaniami, a w efekcie końcowym sami stworzyli własne historie, wykonując ilustracje oraz prezentując swoje prace innym dzieciom. Teatr Kamishibai to alternatywna forma czytania, która umożliwia jeszcze większe pobudzanie wyobraźni dzieci. Ponadto rozwija wyczucie języka, poszerza słownictwo, a jednocześnie uczy i bawi. Przedstawiane podczas zajęć utwory były pretekstem do różnych aktywności. Uczniowie podczas kolejnych spotkań wykonywali prace plastyczne, wyrażali emocje, przeprowadzali eksperymenty, wymyślali ciąg dalszy poznanej historii. Zajęcia z teatrzykiem bardzo przypadły do gustu najmłodszym czytelnikom, dlatego zagoszczą one na stałe wśród zajęć bibliotecznych. Zapraszam do galerii smile

Małgorzata Baniewicz-Odrzywołek

 

Innowacja LITTLE ARTIST

W maju uczniowie wykonali kolejną pracę z innowacji, niestety już ostatnią. Tematem stworzonych prac był plan dnia codziennego, z użyciem nowo poznanej struktury gramatycznej, Uczniowie jak zwykle pracowali z ogromnym zaangażowaniem prezentując swoje plany dnia na forum klasy.

Justyna Krym

Innowacja LITTLE ARTIST

Mali artyści przedstawiają kolejną dawkę swojej twórczości, jeśli chodzi o kolejne tematy z naszej innowacji. Tym razem zajęliśmy się tworzeniem czapek kucharskich, jednocześnie omawiając nasze ulubione produkty spożywcze oraz  omówiliśmy zawody, które dzieci ewentualnie chciałyby wykonywać w przyszłości, bądź też są to ich ulubione. Powstały piękne kukiełki tychże zawodów, które posłużyły nam do ćwiczenia słownictwa i gramatyki.
Justyna Krym

Innowacja LITTLE ARTIST

Chcielibyśmy, wraz z uczniami, przedstawić Państwu kolejne etapy z innowacji  LITTLE ARTIST. W minionych miesiącach zajęliśmy się tworzeniem prac na temat spędzania czasu wolnego oraz natury dookoła nas. Uczniowie jak zwykle stworzyli piękne prace współpracując w zespołach. Poniżej przedstawiamy stworzone plakaty.
Justyna Krym