Innowacja pedagogiczna

Innowacja pedagogiczna "Kamishibai - teatr ilustracji jako metoda popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych"

W roku szkolnym 2022/2023 w bibliotece szkolnej została przeprowadzona innowacja pedagogiczna. Była ona adresowana do klas 0, zajęcia z teatrzykiem miały także 2 klasy 1 oraz uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z historią Kamishibai oraz kilkoma opowiadaniami, a w efekcie końcowym sami stworzyli własne historie, wykonując ilustracje oraz prezentując swoje prace innym dzieciom. Teatr Kamishibai to alternatywna forma czytania, która umożliwia jeszcze większe pobudzanie wyobraźni dzieci. Ponadto rozwija wyczucie języka, poszerza słownictwo, a jednocześnie uczy i bawi. Przedstawiane podczas zajęć utwory były pretekstem do różnych aktywności. Uczniowie podczas kolejnych spotkań wykonywali prace plastyczne, wyrażali emocje, przeprowadzali eksperymenty, wymyślali ciąg dalszy poznanej historii. Zajęcia z teatrzykiem bardzo przypadły do gustu najmłodszym czytelnikom, dlatego zagoszczą one na stałe wśród zajęć bibliotecznych. Zapraszam do galerii smile

Małgorzata Baniewicz-Odrzywołek

 

Innowacja LITTLE ARTIST

W maju uczniowie wykonali kolejną pracę z innowacji, niestety już ostatnią. Tematem stworzonych prac był plan dnia codziennego, z użyciem nowo poznanej struktury gramatycznej, Uczniowie jak zwykle pracowali z ogromnym zaangażowaniem prezentując swoje plany dnia na forum klasy.

Justyna Krym

Innowacja LITTLE ARTIST

Mali artyści przedstawiają kolejną dawkę swojej twórczości, jeśli chodzi o kolejne tematy z naszej innowacji. Tym razem zajęliśmy się tworzeniem czapek kucharskich, jednocześnie omawiając nasze ulubione produkty spożywcze oraz  omówiliśmy zawody, które dzieci ewentualnie chciałyby wykonywać w przyszłości, bądź też są to ich ulubione. Powstały piękne kukiełki tychże zawodów, które posłużyły nam do ćwiczenia słownictwa i gramatyki.
Justyna Krym

Innowacja LITTLE ARTIST

Chcielibyśmy, wraz z uczniami, przedstawić Państwu kolejne etapy z innowacji  LITTLE ARTIST. W minionych miesiącach zajęliśmy się tworzeniem prac na temat spędzania czasu wolnego oraz natury dookoła nas. Uczniowie jak zwykle stworzyli piękne prace współpracując w zespołach. Poniżej przedstawiamy stworzone plakaty.
Justyna Krym

Innowacja pedagogiczna pt. „Little Artists”

Z początkiem roku szkolnego 2022/2023 klasy trzecie rozpoczęły realizację innowacji pedagogicznej pt. „ Little Artists”. Jest to innowacja językowo - plastyczna, której głównym celem i ideą jest wykorzystanie zmysłów plastycznych uczniów, ich zdolności językowych oraz wyobraźni. Przy pierwszym zadaniu uczniowie pracowali metodą projektu. Ich zadaniem było wykonanie makiet domu bądź poszczególnych pomieszczeń wraz z nazwaniem i oznaczeniem jego części w języku angielskim. Dzieci wykazały się bardzo dużą kreatywnością, wyobraźnią i zaangażowaniem. Poniższe zdjęcia pokazują, jak wielką prace uczniowie wykonali. Zapraszam do obejrzenia galerii. Zdjęcia  z dalszych etapów innowacji będą umieszczane na bieżąco.

Justyna Krym

Innowacja z języka angielskiegi pt. Wielka Brytania dla ciekawych

W mijającym roku szkolnym we wszystkich  klasach piątych była realizowana innowacja z języka angielskiegi pt. Wielka Brytania dla ciekawych. Miała ona na celu poznawanie kultury Wielkiej Brytanii i dokonywanie porównań z kulturą Polski w celu kształtowania świadomości własnego dziedzictwa kulturowego i budowania tolerancji wobec innych kultur. Obejmowała 8 tematów związanych z kulturą brytyjską. Uczniowie poznawali geografię, zwyczaje i ciekawostki związane z Wielką Brytanią. Pracowali metodą projektu, tworzyli broszury, lapbooki, kartki świąteczne, oglądali filmy i czytali opowiadania.  Zajęcia te odbierali jako interesujące i ciekawe. W związku z pozytywnym odbiorem pomysłu zajęć, innowacja będzie kontynuowana w przyszłym roku szkolnym.

Anita Zagórska