Innowacja pedagogiczna

Innowacja z języka angielskiegi pt. Wielka Brytania dla ciekawych

W mijającym roku szkolnym we wszystkich  klasach piątych była realizowana innowacja z języka angielskiegi pt. Wielka Brytania dla ciekawych. Miała ona na celu poznawanie kultury Wielkiej Brytanii i dokonywanie porównań z kulturą Polski w celu kształtowania świadomości własnego dziedzictwa kulturowego i budowania tolerancji wobec innych kultur. Obejmowała 8 tematów związanych z kulturą brytyjską. Uczniowie poznawali geografię, zwyczaje i ciekawostki związane z Wielką Brytanią. Pracowali metodą projektu, tworzyli broszury, lapbooki, kartki świąteczne, oglądali filmy i czytali opowiadania.  Zajęcia te odbierali jako interesujące i ciekawe. W związku z pozytywnym odbiorem pomysłu zajęć, innowacja będzie kontynuowana w przyszłym roku szkolnym.

Anita Zagórska