16.09.2016r. - konkurs zakręceni w przestrzeni

Konkurs ZAKRĘCENI W PRZESTRZENI - przestrzeń przyjazna dla uczniów i środowiska Nasze laureatki - uczennice Szkoły Podstawowej:

Zuzanna Śliwiak (klasa IVa)

Ewa Janczukowicz (klasa IIIc)

 

8 listopada w Ambasadzie Francji, w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród oraz dyplomów 4 edycji konkursu ECO-MIASTO, której przewodniczył Ambasador Pierre Levy.

Na uroczystości obecni byli Wiceminister Środowiska Sławomir Mazurek, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego(PKOL) Andrzej Kraśnicki, Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierz Kujda i Dyrektor zarządzająca Krajowej Agencji Poszanowania Energii karolina Loth-Babut.

W swoim przemówieniu Ambasador nawiązał do idei konkursu ECO-Miasto.

LafargeHolcim w Polsce dołączyło do prestiżowego wydarzenia ECO-Miasto organizowanego przez Ambasadę Francji. W ramach wydarzenia Wspólnie - Fundacja LafargeHolcim jako partner edukacyjny był współorganizatorem konkursu "Zakręceni w przestrzeni".

Celem projektu edukacyjnego był uwrażliwienie dzieci na jakość otoczenia, w którym żyją oraz zaangażowanie ich do czynnego udziału w kreowaniu miejsc i budowaniu przyjaznej przestrzeni z zachowaniem troski o środowisko. Projekt był realizowany w formie konkursu architektonicznego.

W ramach konkursu uczennice naszej szkoły przedstawiły pomysł na zmianę lub zagospodarowanie przestrzeni edukacyjnej w kategorii - moja szkoła.

Znalazły pomysł jak uatrakcyjnić tę przestrzeń, aby była ona miejscem spotkań, rozmów i łączenia ludzi. Uczennice zaprezentowały swoje pomysły w formie prac rysunkowych. Nagrodą dla dziewczynek będzie specjalnie wydany kalendarz Fundacji LafargeHolcim 2017 z ich pracami rysunkowymi.

Małgorzata Gorgolewska