Podsumowanie pracy MSU w listopadzie

Kolejny pracowity miesiąc za nami!

W listopadzie obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci przebrały się za ulubionych bohaterów z bajek, na przerwach wzięły udział w quizie z nagrodami. Dnia  21.11. wręczono Ordery Życzliwości dla wyróżnionych przez uczniów kandydatów z  klas 1-3. Ordery otrzymali:

1. 1a - Wiktoria Laskowska
  2. 1b – Hanna Liszewska
  3. 1c – Julia Rogalewska
  4. 2a – Sara Mach
  5. 2b – Hanna Dunst
  6. 2c- Ivan Ulychnyj
  7. 3a- Marta Wiśniewska
  8. 3b-Olivier Stoltmann
  9. 3c – Magdalena Gołąbek

25 listopada był Dzień Pluszowego Misia – w piątek dzieci zabrały swoje pluszaki do szkoły. Dnia 30 listopada odbyły się w klasach zabawy i wróżby andrzejkowe.

W listopadzie przedstawiciele MSU  przygotowali plakaty do zbiórki dla Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Gdyni- Ciapkowo oraz zawieźli dary do schroniska.

24.11.2022 obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji klasy 3 wzięły udział w quizie wiedzy na temat życia patrona. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3b. Uczniowie klas 1-2 wzięli udział w konkursie plastycznym

1 miejsce: Zuzanna Liszewska - kl. 1b
2 miejsce: Aleksandra Och - kl. 1b
3 miejsce: Zuzanna Bełdowicz - kl. 1b

Wyróżnienia:
Antonina Berent – kl. 1c
Julia Gruszka – kl. 2b
Hanna Liszewska – kl.1b
Paulina Przybysz – kl. 1b
Igor Modrzewski – kl. 1a

Lidia Zakrzewska z kl. 3c wzięła udział w konkursie recytatorskim dla klas 4-8 i zdobyła 3 miejsce.  Z okazji obchodów Narodowego Dnia Niepodległości klasa 3c zaśpiewała pieśni patriotyczne na apelu klas 4-8 oraz w Strefie Kultury. Klasy 1-3 wzięły udział w akcji „Szkoła do hymnu”.

O godzinie 11 11 odśpiewano wspólnie hymn narodowy.  Wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obejrzeli interaktywny koncert.

Przyłączyliśmy się także do obchodów Światowego Dnia Filozofii. Uczniowie mogli wziąć udział w przygotowanych  przez nauczycieli i starszych kolegów zadaniach i przebrać się za wybranego filozofa.

W listopadzie rozpoczęliśmy akcję Góra Grosza, którą kontynuujemy do 28 lutego.

Zapraszam do galerii.

Opiekun MSU - M. Drawc