Biegane Dyktando

Dnia 13 marca 2023 r. MSU zorganizował Biegane Dyktando dla klas 2 i 3. Uczniowie dobrali się w pary, a następnie podzieleni zostali na „biegaczy” i „pisarzy”. Ich zadanie polegało na napisaniu w określonym czasie jak najdłuższego tekstu z jak najmniejszą liczbą błędów. Dodatkowym utrudnieniem był dystans, który należało pokonać, tak aby po drodze nie zapomnieć treści. Nad przebiegiem zabawy czuwały starsze koleżanki, które również sprawdzały jak młodsi opanowali zasady ortografii.
Taka metoda pracy rozwija umiejętność czytania ze zrozumieniem, prawidłową wymowę, spostrzegawczość i czujność ortograficzną. Przy okazji doskonali współpracę w grupie, ale przede wszystkim dostarcza mnóstwa pozytywnej energii i radości.
Wszystkim uczniom należą się brawa!
Wyróżnienie otrzymali:
Sara Mach i Martyna Praska - Wenderlich - klasa 2a