PSYCHOLOG I PEDAGOG SZKOLNY

Konferencja „Zmory spod szkolnej ławy. Zdrowie psychiczne i emocjonalne uczniów”

24.03.2021 r odbyła się konferencja dotycząca zdrowia psychicznego i emocjonalnego uczniów. Organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku. Część kadry naszej szkoły uczestniczyła w wydarzeniu.
To, że pandemia powoduje u nas doświadczanie stresu przewlekłego jest już chyba faktem i nikogo nie zaskakuje ten wniosek. Dzieci jednak są bardziej wrażliwe na odczuwanie sytuacji stresogennych. Ich dobrostan czyli samopoczucie jest teraz chwiejne, są przemęczone a satysfakcja z nauki może się obniżać. Doświadczają smutku, spadku poczucia własnej skuteczności. Każdy inaczej doświadcza tego , co dzieje się podczas pandemii.
Bądźmy na siebie uważni i bardziej empatyczni !

Monika Kraińska