17.12.2015r. - spotkanie z Marcinem Prusem

Dnia 17.12.2015r. w Chwaszczynie przy Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej, odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży szkolnej z Marcinem Prusem, byłym reprezentantem Polski w Piłce Siatkowej. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i nauczycieli zgromadzonych w sali gimnastycznej. Celem spotkania było zachęcenie młodych ludzi do uprawiania sportu, w szczególności piłki siatkowej od najmłodszych lat, ale również promowanie Akademii S.O.S. w Chwaszczynie. Fantastyczna zabawa, niezapomniane przeżycia i uśmiechnięte dziecięce buzie, były najlepszą odpowiedzią na pytanie, jak ważne są takie spotkania. Jesteśmy przekonani, że Marcin Prus swoją osobą pozytywnie zaszczepił u dzieci motywację do uprawiania tej dyscypliny sportu. Ciekawostką był fakt, że Marcin przyjechał do naszej szkoły ze swoim starszym bratem na którym się wzorował. Marcin Prus pochodzi ze Starogardu Gdańskiego, skąd poszedł w świat wielkiej siatkówki i to było najlepszą zachętą dla młodych ludzi, aby w przyszłości spróbować podążać tą samą drogą. Na spotkanie z trenerem Rafałem Prusem przyjechali zawodnicy ze Szkolnego Osrodka Siatkarskiego przy PG 2 w Starogardzie Gdańskim. Nasi zawodnicy rozegrali mecz towarzyski wygrywając dwa sety z zawodnikami ze Starogardu.
Bardzo dziękujemy Marcinowi, że znalazł czas i przyjechał do naszej szkoły, aby promować Akademię S.O.S. Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tak fantastycznego spotkania.

Katarzyna Przeperska