Mały Samorząd - plan pracy na rok szkolny 2015/2016

Współpracuje z nauczycielami, poszczególnymi klasami, organizacjami szkolnymi i instytucjami pozaszkolnymi, a także Samorządem Uczniowskim.
Poprzez działalność w samorządzie uczniowie uczą się aktywności, odpowiedzialności, umiejętności współpracy w zespole, wrażliwości na potrzeby innych oraz angażują się w życie społeczne.
Głównym celem działania MSU jest zintegrowanie uczniów klas młodszych wokół wspólnie zorganizowanych przedsięwzięć: imprez szkolnych, konkursów, akcji dobroczynnych, imprez sportowych, zbiórek charytatywnych, imprez okolicznościowych,  itp.

ZADANIA DO REALIZACJI

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.

• Klasowe wybory reprezentantów do Małego Samorządu Uczniowskiego.

• Spotkanie organizacyjne.

• Powitanie jesieni – ubieramy się w kolory jesieni (brązowy, czerwony, żółty) - 23 września.

• Dzień Chłopaka. Wybór w każdej klasie SUPER CHŁOPAKA. Dyskoteka.

PAŹDZIERNIK

• Dzień Nauczyciela - przygotowanie wystawy prac plastycznych  p.t. „Moja pani”- wystawa prac plastycznych.

• Wykonanie niespodzianek dla pracowników szkoły.

• Zaprzysiężenie MSU.

• „Cisza naszym przyjacielem” - akcja plakatowa.
  • Zainicjowanie akcji ”Pełna miska dla schroniska”- zbiórka potrzebnych rzeczy

• Obchody dnia Pluszowego Misia.

• Zainicjowanie akcji „Góra grosza”.

GRUDZIEŃ

• Mikołajkowe spotkania. Mikołajkowy wyjazd klas II i III do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl „SHREK”.

• I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”- Przeprowadzenie zbiórki produktów spożywczych dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

• Konkurs na kartkę świąteczną.

• Konkurs na świąteczny wystrój klasy.

• Powitanie zimy – ubieramy się w kolory zimy (biały, wszystkie odcienie niebieskiego) - 22 grudnia.

• Karnawałowe pląsy – bal w klasach I – III.

• „O zdrowie swoje dbam – bezpieczne ferie mam” – wykonanie plakatów i ulotek promujących zdrowe i bezpieczne ferie zimowe.

• Podsumowanie pracy MSU w I semestrze.

• Podsumowanie konkursu na najładniejszy zeszyt.

• „Serduszko do serduszka mruga” – poczta Walentynowa.

• Dziecięcy savoir – vivre - wykonanie plakatów.

• Bal karnawałowy kl. I-III.

• Dzień Kobiet. Wybór w każdej klasie SUPER DZIEWCZYNY. Dyskoteka.

• Powitanie wiosny na kolorowo.

KWIECIEŃ

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – zorganizowanie akcji wśród uczniów klas I – III pt. „Książki do biblioteki damy, bo do czytania zachęcamy”  mającej na celu wzbogacenie zbiorów biblioteki szkolnej.

• Międzynarodowy Dzień Ziemi – konkurs plastyczny pt. „Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi”.

• Podsumowanie konkursu na najładniejszy zeszyt.

• Wystawa prac literacko – plastycznych „Moi rodzice”.

CZERWIEC

• Podsumowanie pracy MSU, wręczenie nagród, dyplomów.

• Pomoc w organizacji zakończenia roku szkolnego.

• „Poradnik wakacyjny” – promowanie zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.

CAŁY  ROK

• Współpraca z Samorządem Uczniowskim.

• Prowadzenie  gazetki  ściennej.

Opiekun MSU: Ewa Pelc